Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, zeytin fidanı dikimiyle ilgili açıklama yaptı: "Burada yaratılan tahribata karşı çıkılmasın, tepki gösterilmesin diye sanki sus payı veriliyor"

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, zeytin fidanı dikimiyle ilgili açıklama yaptı: "Burada yaratılan tahribata karşı çıkılmasın, tepki gösterilmesin diye sanki sus payı veriliyor"

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, Sazlıdere Köyü Sahili’nde yapılan FSRU Doğalgaz Limanı ve Kara Boru Hattı projesinde kesilen ağaçların yerine, geçtiğimiz gün Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvahit Fidan'ın da katılımıyla başlatılan 100 bin zeytin fidanı dikimiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Karagöz, FSRU Doğalgaz Limanı ve Kara Boru Hattı projesinde kesilen ağaçların yerine zeytin fidanı dikilmesine karşı olmadıklarının altını çizerek, bu uygulamanın Keşan'ın tüm köylerine  yayılması önerisinde bulundu. Zeytin fidanı dikiminin, projeye gelen tepkileri azaltmak amacıyla yapıldığını kaydeden Hasan Karagöz, "Kesinlikle güzel bir şey ve karşı değiliz. Ancak gönül isterdi ki Saros Körfezi'ne ve Keşan’ın tüm köylerini kapsayacak şekilde böyle bir çabanın içerisine girilseydi. Burada yaratılan tahribata karşı çıkılmasın, tepki gösterilmesin diye sanki sus payı veriliyor, rüşvet dağıtılıyormuş gibi bir görüntü veriyor. BOTAŞ yetkililerine şunu soruyoruz; 350-400 metre boyunda, 100 bin tonluk LNG gemileri Saros Körfezi’nin sığ sularına girdiğinde Saros Körfezi’ne verilecek tahribatı nasıl gidereceksiniz? Burası akvaryum konumunda olan bir yer. Sualtı çayırlarını taşıdık diyorlar. Nereye taşıdıkları belirsiz. Taşıdıkları yerde tuttu mu tutmadı mı bu da belli değil. Zeytin fidanlarını dikerken gösterdikleri fotoğraf karelerini deniz çayırları için de görmek istiyoruz. Nereye taşımışlar ve ne durumda bu deniz çayırları? Burada 145 çeşit balık ve 30 çeşit sünger var. Çayırlar bu canlıların eviydi. Şimdi bunların evi dağıtıldı, yıkıldı." dedi

"Adalete güvenimiz tam"

FSRU Doğalgaz Limanı ve Kara Boru Hattı projesi ile ilgili olarak şimdiye kadar birkaç ara karar verildiğini ve ek süreler tanındığını ifade eden Karagöz, "Bir an önce yürütmeyi durdurmanın çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü yürütmeyi durdurma, telafisi imkânsız zarar açma olasılığı olan durumlarda verilir. Sonuçta oradaki denge bozuluyor, bir tahribat oluşuyor ve bir daha geri dönüşü olmayacak. Önümüzdeki günlerde yürütmeyi durdurma ve iptal çıkacağına inanıyoruz. 3 ayrı bilirkişinin raporları açık. Daha önce aynı idarenin verdiği iptal kararı ortada. Burada değişen hiçbir şey olmadığı için daha önce verilen kararın aksi bir karar beklemiyoruz. Kararın bir an önce verilmesini de istiyoruz. Bu konuda adalete güvenimiz tam." diye konuştu.

"Bu konuda Orman genel Müdürlüğü’ne 100 bin ağacın karşılığı olan bir bağış yaptıkları söyleniyor ama bunun da dekontu paylaşılmadı"

BOTAŞ yetkililerinin daha önce de, "85 bin ağacı Şubat ayında toprakla buluşturduk" şeklinde açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Hasan Karagöz şunları söyledi; "Mart ayının ilk haftasına kadar da 100 bine tamamlayacağız şeklinde bir duyuruları vardı. Bu konuda Orman genel Müdürlüğü’ne 100 bin ağacın karşılığı olan bir bağış yaptıkları söyleniyor ama bunun da dekontu paylaşılmadı.Orman genel Müdürlüğü’nden de Keşan Orman İşletme Müdürlüğü’ne aktarıldığı söyleniyor ama belge yok, sadece duyum var. Ne kadar gerçek olduğunu bilmiyoruz ama şunu çok net biliyoruz, 100 bin ağacın dikilebilmesi arazi anlamında gerekli olan yer 250-300 hektar arası. Keşan ve çevresinde de böyle bir arazi yok."

"Enez’den Güneyli’ye kadar Saros bize göre ölü deniz haline gelecek"

Konuyla ilgili yapılan tartışmaların, yol ve boru hattının yarattığı tahribat üzerinden yapıldığını kaydeden Karagöz, sözlerini şöyle tamamladı; "Denizin içine, Sarsos Körfezi’nin doğal güzelliğine, akvaryum özelliğine koca koca gemilerin vereceği zarar burada gizleniyor.Asıl tartışılması gereken konu bu.O gemiler körfeze girmeye başladığında Körfez bütün özelliğini kaybedecek ve Enez’den Güneyli’ye kadar Saros bize göre ölü deniz haline gelecek. İzmit Körfezi’nden çok farklı olmayacak. BOTAŞ bu konuda doğru söylemiyor, kendi raporlarına ters düşüyorlar.Hazırladıkları ÇED raporunda yılda asgari 50 azami 100 gemi gelecek diyorlar. Bu haftada bir veya iki gemi gelecek demek. Bu gemilerin su altında kalan kısımları 25 metre ve 15 metre çaplı pervaneleri var. Bu pervaneler hareketleriyle 50-60 metreyi yerinden söküyor.Okyanuslardan gelmeleri de ayrı bir handikap. Gemilerin Saros Körfezi’ne girişi, limana yanaşması, boşaltım yapması ve geri dönmesi 36 saat diye tarif ediliyor.Gemi Saros Körfezi’ne girdiğinde Sahil Güvenlik önlem alacak ve denize hiçbir şey açılmayacak. Bu da kendi raporlarında yazıyor. Haftada iki gemi gelirse ne balıkçısı ne sandalcısı ne sahilcisi herhangi bir etkinlik yapamayacak demektir. Bunların da tartışılır hale gelmesi gerekiyor ama yargının bir an önce karar vereceğini, önümüzdeki hafta nokta koyup, bu işi kapatacağını düşünüyoruz, umudumuz tam."

Haber: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar