Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Keşan TB Canlı Hayvan Borsası'ndaki yenilikler yetiştiricileri memnun etti

Keşan TB Canlı Hayvan Borsası'ndaki yenilikler yetiştiricileri memnun etti

Keşan TB (Ticaret Borsası) Meclisi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Canlı Hayvan Pazarı'nda yetiştiriciler ile bir araya gelirken, yerinde incelemelerde bulunduğu yaklaşık 1 milyon 200 bin TL'lik yenileme çalışmaları ile ilgili olarak da yetiştiricilerden tam not aldı.

Saat 09.00 sıralarında, Keşan TB Canlı Hayvan Pazarı'nda yetiştiriciler ile bir araya gelen Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz ile Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, Canlı Hayvan Pazarı'na alım-satım yapmak için gelen yetiştiriciler ve tüccarlar ile görüş alışverişinde bulundu. Yapılan görüş alışverişinin ardından, Canlı Hayvan Pazarı'nda yapılan yenileme çalışmaları incelendi.

Gürşat: "Çiftliğe götürdüğümüz hayvanlar hasta oluyorlardı"

Keşan TB Meclisi ve Yönetim Kurulu'nun incelemeleri sırasında, hayvan yetiştiricileri, yapılan yenilikler ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Yetiştirici ve tüccarlık yapan Hakan Özcan, geçmiş dönemlerde adeta çamur deryası olan Canlı Hayvan Pazarı'nın yapılan yenilikler ile güzel bir hale getirildiğinin altını çizerek, "Şuanda çok memnunuz." derken, bir diğer yetiştirici Görken Gürşat daha önce hayvanlarını getirdiklerinde, yağmur ya da karların hayvanların ve kendilerinin üzerine yağdığını, çiftçiliğe geri götürülen hayvanların hastalandığını ve tedavi ettirmek zorunda kaldıklarını söyledi. Gürşat, yapılan yenileme çalışmalarının ardından bu sorunların ortadan kalktığını kaydederek, Keşan TB yönetimine teşekkür etti.

Çakırcı: "Yetiştiriciler, bu yenilemeler karşısında daha rahat alım-satım yapabiliyor"

Hayvan yetiştiricisi Barış Çakırcı da hayvancılık şartlarının zor olduğunu, ancak yine de mücadele etmeleri gerektiğini belirterek, şunları kaydetti; "Borsa yönetiminin yaptıkları ortada. Burasının geçmiş yıllardaki hali ile şimdiki haline baktığımızda zaten yapılanları gözle görmek mümkün. Yetiştiriciler, bu yenilemeler karşısında daha rahat alım-satım yapabiliyor. Bu da zor şartları kolaylaştırmadaki etkenlerden biridir. Pazarımız, yenilikler ile daha da kalabalık olmaya başladı." şeklinde konuştu.

Dönmezler: "Firma olarak bölge ile çalışıyoruz"

Bölgeden alım yapan büyük bir firmanın Satın Alma Sorumlusu Osman Dönmezler, Keşan bölgesinin, Türkiye'de potansiyeli olan bir bölge olduğunu dile getirerek, "Firma olarak bölge ile çalışıyoruz. Genel olarak bölgemizden memnunuz. Burada üreticilerin biraz sorunları var. Bu sorunlar çözüme kavuşturulursa, bölgeden yeterli verim alınabilir. Canlı Hayvan Borsası'nda yeniliklerin yapıldığı görülüyor. Türkiye'de besi olayını herkes biraz farklı değerlendiriyor. Besiciliğin geliştirilmesi gerekiyor. Yem fiyatları bu konuda sorun yaşanmasına neden oluyor." dedi.

Kaymaz: "Bu yenilik ile hayvanların yazın güneşten, kışın soğuk havadan korunmasını sağladığımızı da düşünüyoruz"

Yapılan yenileme çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Necmi Kaymaz, seçildikleri yeni dönemde, Keşan TB Meclisi olarak, Canlı Hayvan Pazarı'nda önlerine bazı hedefler koyduklarını dile getirerek, "Bu hedefler arasında, Canlı Hayvan Pazarı'nda, 1100 m2'lik alanı kapatmak da vardı. Biz bu hedefimizi gerçekleştirdik. 400 büyükbaş, 1000 küçükbaş hayvan kapasiteli bu alanı, yetiştiricilerimizin kullanımına sunduk. Canlı Hayvan Pazarı'nda sahanın betonlanması, kapalı alanın yapılması, yanlarının brandalar ile örtülmesi ve kamera sistemlerinin kurulması, yaklaşık 1 milyon 200 bin TL'lik bir yenileme çalışmasıdır. Bu anlamda, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Keşan Ticaret Borsamıza sağladığı 275 bin TL'lik katkı için çok teşekkür ediyorum. Bu yenilik ile hayvanların yazın güneşten, kışın soğuk havadan korunmasını sağladığımızı da düşünüyoruz. Ayrıca, Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği'nde yeni bir soğuk hava deposu kazandırılmasını da tamamladıktan sonra, rekabetimizi yenilikçi bir şekilde sürdürebilmeyi amaçlıyoruz. Aksi halde küme düşeceğiz. Bizim amacımız, ilçemizi en yukarı seviyelere taşımak. Bizden önce görev yapan büyüklerimizin verdiği hizmetleri biz daha yukarı taşımayı amaçlıyoruz. Bizden sonra gelecekler de bu hizmet bayrağını ileri taşıyacaktır. Bundan sonraki süreçte de hedeflerimizi hayata geçirmek için Meclis olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Keşan'a yapılan bu yatırım, sosyal bir projedir. Trakya'da 2 büyük hayvan pazarından birine sahibiz. Trakya'nın il ve ilçelerinden 1 gün önce Keşan'a gelen yetiştiriciler ya da tüccarlar, Keşan ekonomisine katkı sağlıyor. Ayrıca, satıştan doğan kazançlar da ekonomimize giriyor." dedi.

"Yapılan başarılı çalışmalarının sahibi Keşan Ticaret Borsası meclisidir"

Canlı Hayvan Pazarı'ndaki hayvan hareketlerin tamamının, gerek Tarım ve Orman Keşan İlçe Müdürlüğü'nde görevli veteriner hekimi, gerekse Keşan TB'nin veteriner hekimi tarafından kontrol edildiğini vurgulayan Kaymaz, "Kanuna ve şartlara uygun bir şekilde gerçekleştirilen hareketler, veteriner hekimi tarafından kontrol edilip izinler bu doğrultuda veriliyor. Biz, Ticaret Borsaları olarak devletimize destek veren, ülke ekonomisine katkı sunan işletmeleriz. Bu işler ile devletimize yük olan değil, yüke ortak olan işletmeleriz. Bunu, gerek istihdam, gerek verdiğimiz istihdam, gerekse verdiğimiz hizmet ile kanıtlıyoruz. Gerek Canlı Hayvan Pazarı'nda, gerek Mezbaha İşletmeciliği'nde, gerekse borsamızın merkezinde yapılan başarılı çalışmalarının sahibi Keşan Ticaret Borsası meclisidir. Keşan Ticaret Borsası'nda başkan olsa da, 1 kişi hiç kişidir. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak başarılı olduk. Eğer bir tanesinin dahi imzası olmasa bu yatırımları yapamayız. Dolayısıyla, tüm meclis ve yönetimimize teşekkür ederiz. Şuanda eksiğimiz kalmasa da, üyelerimizin bölgeye katkı sağlayacağına inandıkları projeleri varsa bize iletebilirler. Biz de bu projeleri değerlendirebiliriz." diye konuştu. 

Narlı: "Yapılan yenilemeler pazarı daha da hareketlendirecektir"

Keşan TB Canlı Hayvan Pazarı'nda görevli Keşan TB Veteriner Hekimi Fatih Okur da, hayvan refahı, yetiştiriciler ve tüccarların daha iyi hizmet alabilmeleri adına çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Hayvanların durumlarını, sağlık raporlarını takip ederek, daha sağlıklı bir şekilde nakil edilmesini sağlıyoruz. Kurduğumuz sistem ile hayvanların gerekli aşılarının yapılıp-yapılmadığını görebiliyoruz." derken, Tarım ve Orman Keşan İlçe Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekimi Gülsüm Gürer de, müdürlük olarak hayvan sağlığı ve refahı açısından gerekli denetimleri yaptıklarını söyledi. Keşan TB genç girişimcisi Ferdi Narlı da, Keşan TB Canlı Hayvan Pazarı ve Mezbaha İşletmeciliği'nin et ile tırnak gibi olduğunun altını çizerek, şunları söyledi; "Öncelikle Keşan TB meclisimize, kapalı alanı ve yeni buzhane yaptıkları için çok teşekkür ederim. Hayvancılık anlamında bölge olarak çok iyiyiz. Buraya birçok ilçeden hayvan geliyor. Dolayısıyla, yapılan yenilemeler pazarı daha da hareketlendirecektir. Daha güzel projelere de imza atılacağına gönülden inanıyoruz ve borsamızın sonuna kadar arkasındayız." 

Haber / FOTO: İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar