Son Dakika
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü büfe ve çay ocağı kiralama ihalesi yapacakBigadiç'de çekici açık artırma ile satışa çıkacakTekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi'ne basılı evrak alımı yapılacakAK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal'dan çiftçilere "Yapılandırma" müjdesi...Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, zeytin fidanı dikimiyle ilgili açıklama yaptı: "Burada yaratılan tahribata karşı çıkılmasın, tepki gösterilmesin diye sanki sus payı veriliyor"Keşan Belediyesi’nin Ramazan Ayı Destek Kampanyası başladı3 FETÖ şüphelisi daha Keşan'da yakalandıPazaryerinde sıkı denetim...İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir: "AKP İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi, isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi"Özkan Günenç'in amcası coronavirüse yenik düştü
Lisanslı depolara ürün teslim edeceklere önemli bilgiler verildi

Lisanslı depolara ürün teslim edeceklere önemli bilgiler verildi

Çiftçilerin, ürünlerini TÜRİB (Türkiye Ürün İhtisas Borsası)'na teslim ederken yapmaları gerekenler hakkında bilgi verildi.

Keşan TB (Ticaret Borsası)'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, ürününü lisanslı depolara teslim edecek olan üreticilere bilgiler verildi.

Ürünlerini lisanslı depolara teslim edecek üreticilerin, TÜRİB sistemine kayıt olmaları gerektiği bilgisi verildiği paylaşımda; "Üreticilerimizin TÜRİB sistemine kayıt olabilmeleri için Borsamıza başvurmaları gerekmektedir. TÜRİB sistemine kayıt sırasında, 'Gerçek Kişiler' için gerekli evraklar; nüfus cüzdanı fotokopisi, adres teyidi için geçerli sayılan belgelerden herhangi biri (ikametgah ilmühaberi, fatura vb.), aracı kurum veya bankadan alınacak yatırım hesabını gösterir belge (ELÜS hesabı). Tüzel kişilerden evraklar ise şöyle; kuruluş ilanının yer aldığı tescil sicil gazetesi örneği, ticaret sicilinden alınan faaliyet belgesi örneği (En az 6 aylık), vergi levhası örneği, imza sirküleri, aracı kurum veya bankadan alınacak yatırım hesabım gösterir belge (ELÜS hesabı)." ifadelerine yer verildi.

Haber: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü büfe ve çay ocağı kiralama ihalesi yapacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; İzmir İl Sağlık Müdürlüğü büfe ve çay ocağı kiralama ihalesi yapacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İkçü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantin, büfe ve çay ocağı yerinin kiraya verilmesi işi için ihale yapacak. Açık teklif usulü, 3 yıl süreyle kiralanması için yapılacak ihale, 21 Nisan 20211 tarihinde, saat 10.30'da yapılacak.

İlan adresi ise, şöyle: https://www.ilan.gov.tr/ilan/774291/emlak/is-yeri-ve-ticari-isletme/kantin-bufe-ve-cay-ocagi-yerleri-3-yilligina-kiraya-verilecektir

Haber MERKEZİ

Bigadiç'de çekici açık artırma ile satışa çıkacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; satılmasına karar verilen Bigadiç'teki bir çekici, açık arttırma ile satışa çıkacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Bigadiç'te 2003 model, beyaz renkte bir çekici açık artırma ile satışa çıkacak. 1. satış günü 4 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.30'da başlayacak. Satış olmaması durumunda, 2. satış ise 24 Mayıs 2021 tarihinde, saat 11.30'da gerçekleştirilecek. Satış, Sevinç Otopark ,Abacı Mah. Gelin Sok. No: 4/2  Bigadiç'te yapılacak.

İlan adresi ise, şöyle:https://www.ilan.gov.tr/ilan/773299/vasita/ticari-arac-ve-ticari-hat-plaka/2003-model-man-marka-cekici-icradan-satiliktir

Haber MERKEZİ

Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi'ne basılı evrak alımı yapılacak

Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi tarafından, basılı evrak alımı için ihale yapılacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi tarafından, 46 kalem basılı evrak alımı mal alımı

için ihale yapılacak. 3 Mayıs 2021 tarihinde, saat 10.30'daki ihale, Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi İdari Kat Başhekimlik Toplantı Salonu'nda yapılacak.

İlan adresi ise, şöyle:https://www.ilan.gov.tr/ilan/773028/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/basili-evrak-satin-alinacaktir.

Haber MERKEZİ

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal'dan çiftçilere "Yapılandırma" müjdesi...

TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı'nda yaptığı basın toplantısında, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildiğini bildirerek, bu kapsamda çiftçilerin borçlarını yapılandırma fırsatı getirildiğini söyledi.

Saat 15.00 sıralarında, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı binasında başlayan basın toplantısına; Fatma Aksal'ın yanı sıra, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Partili Üyeleri Halil Bayazıt ile İsmail Keleş ve partililer katıldı. Sözlerine, İzmir 2. Anajet üssünde düşen eğitim uçağında bulunan ve sağ olarak kurtulan 2 pilota geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Aksal, İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan' yönelik olarak kullandığı "Diktatör" sözlerine tepki göstererek, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na 'diktatör' demek Draghi'nin haddi değildir. Eğer Draghi diktatör görmek istiyorsa kendi tarihine baksın.  Çok şükür bizim tarihimizde diktatörlük yoktur, bizde iktidarlar seçimle gelir seçimle giderler." dedi.

"Kanunun geçmesini beklemeden çiftçilerimizin Tarım Kredi borçlarına karşın olan bütün haciz işlemelerini durduruyoruz"

Açıklamasının devamında, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'nın açıkladığı güncellenen çeltik fiyatlarının hayırlı olmasını dileyen Fatma Aksal, çiftçilere "Yapılandırma" müjdesiyle ilgili olarak şunları söyledi; "Tarım Kredi Kooperatiflerine olan çiftçi borçlarını yapılandırılması ile ilgili talepler vardı. Bir çalışma yapıldı ve Perşembe sabahı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanun teklifinin içerisinde çiftçilerimizin Tarım Kredi borçlarına bir yapılandırma geliyor. Önümüzdeki hafta kanun teklifinin genel kurula gelmesini bekliyoruz ve kanunlaştığında çiftçilerimiz yararlanacak. Hatta kanunun geçmesini beklemeden çiftçilerimizin Tarım Kredi borçlarına karşın olan bütün haciz işlemelerini durduruyoruz. 31 Aralık 2020 tarihine kadar çiftçilerimizin ödeyemediği ve takibe düşmüş borçlarına yapılandırma imkanı getiriyoruz." diye konuştu.

"Çiftçilerimiz kanun çıktıktan sonra 3 ay içerisinde Tarım Kredi Kooperatiflerine başvuruda bulunacaklar ve borçlarının yapılanmasını isteyecekler"

Yapılandırma ile ilgili bilgilendirmede bulunan Aksal, "Çiftçilerimiz kanun çıktıktan sonra 3 ay içerisinde Tarım Kredi Kooperatiflerine başvuruda bulunacaklar ve borçlarının yapılanmasını isteyecekler. Borçları isterlerse peşin ödeyebilirler ama taksitlendirenler ilk taksiti ürünlerini sattıkları Ekim ayında yüzde 30 olarak ödeyebilecekler. Geri kalan borçlarını da her yıl Ekim ayında olmak üzere 3 taksitte ödeyecekler. Yapılandırma faizi yüzde 18 olacak. Yüzde 18 faiz oranının yüzde 6’sı da hazine tarafından karşılanacak. Üreticilerimiz Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını yüzde 12 faiz oranı ile yapılandırmış olacaklar. Türkiye’de banka faizlerinin yüzde 20’nin üzerinde olduğu düşünülürse yüzde 12 faiz oranı gayet makuldür. Bütün üreticilerimize, çiftçilerimize seslenmek istiyorum; bu imkandan yararlansınlar, başvurularını yapsınlar. Çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

"Ramazan'ı fırsata çevirip pandemiyi kontrol altına alalım"

Açıklamasının son bölümünde, Ramazan Ayı'nda coronavirüs tedbirleri kapsamında kapanma olabileceği yönündeki söylentiler hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Fatma Aksal, şunları söyledi; "Vaka oranları mutasyona uğrayan virüsün etkisiyle arzu edilen düzeyde değil. İngiltere, salgının yayılması sonrasında istemsiz olarak sürü bağışıklığına geçti. Edirne'de de çok yüksek ve Edirne geçiş güzergahı nedeniyle çok kolay bir il değil. Pandeminin başında güzel mücadele ettik; ancak sonrasında Avrupa'dan gelen mutasyonlar sebebiyle vaka sayıları arttı. Yine de ölüm oranları yüksek değil. Bunun en önemli nedeni aşı olurken, bir diğer sebebi de virüsün mutasyona uğraması. 60 yaş ve üzerine vatandaşların büyük bir kısmını aşılamış bulunuyoruz; ama tüm nüfus aşılanana kadar 'maske, mesafe ve temizlik' elimizde olan en büyük silah. Bir süre daha fedakarlık yapmamız gerekiyor. Ramazan Ayı sakin geçiyor. Lokanta ve kahvehanelerimizi kapatıp bayramla birlikte normal bir hayata dönmeyi düşünüyoruz. Ramazan'ı fırsata çevirip pandemiyi kontrol altına alalım."

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, zeytin fidanı dikimiyle ilgili açıklama yaptı: "Burada yaratılan tahribata karşı çıkılmasın, tepki gösterilmesin diye sanki sus payı veriliyor"

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, Sazlıdere Köyü Sahili’nde yapılan FSRU Doğalgaz Limanı ve Kara Boru Hattı projesinde kesilen ağaçların yerine, geçtiğimiz gün Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvahit Fidan'ın da katılımıyla başlatılan 100 bin zeytin fidanı dikimiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Karagöz, FSRU Doğalgaz Limanı ve Kara Boru Hattı projesinde kesilen ağaçların yerine zeytin fidanı dikilmesine karşı olmadıklarının altını çizerek, bu uygulamanın Keşan'ın tüm köylerine  yayılması önerisinde bulundu. Zeytin fidanı dikiminin, projeye gelen tepkileri azaltmak amacıyla yapıldığını kaydeden Hasan Karagöz, "Kesinlikle güzel bir şey ve karşı değiliz. Ancak gönül isterdi ki Saros Körfezi'ne ve Keşan’ın tüm köylerini kapsayacak şekilde böyle bir çabanın içerisine girilseydi. Burada yaratılan tahribata karşı çıkılmasın, tepki gösterilmesin diye sanki sus payı veriliyor, rüşvet dağıtılıyormuş gibi bir görüntü veriyor. BOTAŞ yetkililerine şunu soruyoruz; 350-400 metre boyunda, 100 bin tonluk LNG gemileri Saros Körfezi’nin sığ sularına girdiğinde Saros Körfezi’ne verilecek tahribatı nasıl gidereceksiniz? Burası akvaryum konumunda olan bir yer. Sualtı çayırlarını taşıdık diyorlar. Nereye taşıdıkları belirsiz. Taşıdıkları yerde tuttu mu tutmadı mı bu da belli değil. Zeytin fidanlarını dikerken gösterdikleri fotoğraf karelerini deniz çayırları için de görmek istiyoruz. Nereye taşımışlar ve ne durumda bu deniz çayırları? Burada 145 çeşit balık ve 30 çeşit sünger var. Çayırlar bu canlıların eviydi. Şimdi bunların evi dağıtıldı, yıkıldı." dedi

"Adalete güvenimiz tam"

FSRU Doğalgaz Limanı ve Kara Boru Hattı projesi ile ilgili olarak şimdiye kadar birkaç ara karar verildiğini ve ek süreler tanındığını ifade eden Karagöz, "Bir an önce yürütmeyi durdurmanın çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü yürütmeyi durdurma, telafisi imkânsız zarar açma olasılığı olan durumlarda verilir. Sonuçta oradaki denge bozuluyor, bir tahribat oluşuyor ve bir daha geri dönüşü olmayacak. Önümüzdeki günlerde yürütmeyi durdurma ve iptal çıkacağına inanıyoruz. 3 ayrı bilirkişinin raporları açık. Daha önce aynı idarenin verdiği iptal kararı ortada. Burada değişen hiçbir şey olmadığı için daha önce verilen kararın aksi bir karar beklemiyoruz. Kararın bir an önce verilmesini de istiyoruz. Bu konuda adalete güvenimiz tam." diye konuştu.

"Bu konuda Orman genel Müdürlüğü’ne 100 bin ağacın karşılığı olan bir bağış yaptıkları söyleniyor ama bunun da dekontu paylaşılmadı"

BOTAŞ yetkililerinin daha önce de, "85 bin ağacı Şubat ayında toprakla buluşturduk" şeklinde açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Hasan Karagöz şunları söyledi; "Mart ayının ilk haftasına kadar da 100 bine tamamlayacağız şeklinde bir duyuruları vardı. Bu konuda Orman genel Müdürlüğü’ne 100 bin ağacın karşılığı olan bir bağış yaptıkları söyleniyor ama bunun da dekontu paylaşılmadı.Orman genel Müdürlüğü’nden de Keşan Orman İşletme Müdürlüğü’ne aktarıldığı söyleniyor ama belge yok, sadece duyum var. Ne kadar gerçek olduğunu bilmiyoruz ama şunu çok net biliyoruz, 100 bin ağacın dikilebilmesi arazi anlamında gerekli olan yer 250-300 hektar arası. Keşan ve çevresinde de böyle bir arazi yok."

"Enez’den Güneyli’ye kadar Saros bize göre ölü deniz haline gelecek"

Konuyla ilgili yapılan tartışmaların, yol ve boru hattının yarattığı tahribat üzerinden yapıldığını kaydeden Karagöz, sözlerini şöyle tamamladı; "Denizin içine, Sarsos Körfezi’nin doğal güzelliğine, akvaryum özelliğine koca koca gemilerin vereceği zarar burada gizleniyor.Asıl tartışılması gereken konu bu.O gemiler körfeze girmeye başladığında Körfez bütün özelliğini kaybedecek ve Enez’den Güneyli’ye kadar Saros bize göre ölü deniz haline gelecek. İzmit Körfezi’nden çok farklı olmayacak. BOTAŞ bu konuda doğru söylemiyor, kendi raporlarına ters düşüyorlar.Hazırladıkları ÇED raporunda yılda asgari 50 azami 100 gemi gelecek diyorlar. Bu haftada bir veya iki gemi gelecek demek. Bu gemilerin su altında kalan kısımları 25 metre ve 15 metre çaplı pervaneleri var. Bu pervaneler hareketleriyle 50-60 metreyi yerinden söküyor.Okyanuslardan gelmeleri de ayrı bir handikap. Gemilerin Saros Körfezi’ne girişi, limana yanaşması, boşaltım yapması ve geri dönmesi 36 saat diye tarif ediliyor.Gemi Saros Körfezi’ne girdiğinde Sahil Güvenlik önlem alacak ve denize hiçbir şey açılmayacak. Bu da kendi raporlarında yazıyor. Haftada iki gemi gelirse ne balıkçısı ne sandalcısı ne sahilcisi herhangi bir etkinlik yapamayacak demektir. Bunların da tartışılır hale gelmesi gerekiyor ama yargının bir an önce karar vereceğini, önümüzdeki hafta nokta koyup, bu işi kapatacağını düşünüyoruz, umudumuz tam."

Haber: İlker GÜREL

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar