Son Dakika
İzzetiyeli 2 genç trafik kazasında hayatını kaybettiKEŞAN BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜNCE, 2018 YILINDA  MÜDÜRLÜK FAALİYETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 17 KİŞİ HİZMET ALIMI İŞİ KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI“OSB’yi umutla bekliyoruz..!!”Engelli vatandaşları taşımak için KETUS'a alınan araçlar neden bekletiliyor ?Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak: "Doyduğum yere vefa borcumu ödemek için var gücümle çalışacağım""Mutlu Altınlar" 26-27 Ekim'de Keşan'da...Ragıp Taş, meme kanseri hakkında bilgilendirmede bulunduVatandaş, İl Özel İdaresi yetkililerini eleştirdi: “Ödediğimiz borçlar, 3 yıl sonra yeniden karşımıza çıktı”34 hizmetli okullardaki görevlerine başladıKeşan, İpsala ve Enez’de 7 saat, Erikli’de ise 6 gün elektrik yok..!
Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında konuştu: “İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında konuştu: “İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

İpsala Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri’nin açılış töreni dün, gerçekleştirildi.

Açılış töreni, saat 15.00 sıralarında başladı.

Törene, katılan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında, İpsala Devlet Hastanesi’nin 29 Ekim’de açılacağı yönünde söz verdi.

İpsala Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nin açılış törenine, Müezzinoğlu’nun yanı sıra, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala Kaymakam Vekili ve Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve il başkan yardımcıları, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, 22. ve 23. dönem AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşların yöneticileri ve İpsala halkı katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İpsala İlçe Vaizi Kadir Kanık tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından mehter takımı gösterisi sergilendi.

“Ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum”

Açılış töreninin ilk konuşmasını yapan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, açılışa katılan ve bu pazaryeri projesinde desteği olan herkesi selamlayarak, “İlçemiz, bugün tarihi bir anı daha yaşıyor. 5 milyon 285 bin lira artı KDV değerindeki pazaryeri eserimizde, 68 dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlarımızı geçen hafta satışa çıkarttığımızda, 19 dükkanımız satıldı. Geri kalan dükkanlarımızı da tekrar satışa sunacağız. Bu dükkanlarımızı, ilçemize, bölgemize ve ticaret yapan değerli ticaret adamlarımıza bereket getireceğine inanıyorum. Ben bugüne kadar ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum.”

2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın

Belediye Başkan aday adayı olmasından Belediye Başkanı seçilmesine kadar Mehmet Müezzinoğlu’nun kendisine destek verdiğini söyleyen Kerman, Mehmet Müezzinoğlu, Belediye Başkanı seçimlerinde Sağlık Bakanı olduğu halde bana kefil oldu ve halka hitap ederek, ‘Ben Mehmet Kerman’ın kefiliyim, ona oy verin, destek verin, belediye başkanı seçin. Devletin desteği İpsala’ya gelecek.’ demişti. Allah’a şükür belediye başkanı seçildim ve mahcup etmedim. Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun da desteğiyle Esenyurt ile kardeş şehir olduk. Rabia Kadıoğlu Camiimizin açılışını yaparak hizmet sunduk. Sayın Başkanım Kadıoğlu’nun hizmetleri bununla da bitmedi. İlçemizde İmam Hatip Lisesi’nin yenilenmesi ve yurdunun yapılmasında da çok destekleri oldu. Sevgili yol arkadaşlarım ve dava arkadaşlarım, 2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın.” dedi. 

“Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak”

Mehmet Kerman, sözlerinin devamında şunları söyledi: “İçme suyu projemizin çalışmaları sona erdi. Bu projemizin açılışını da önümüzdeki günlerde yapacağız. İlçemize arıtma tesisi kazandırıldığını ve parasının çıktığını, şuanda aramızda bulunan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı söyleyecek. Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak. Doğalgaz çalışmalarımızın yüzde 75’i bitmiş durumdadır. Eskiden yağmur yağdığında araçlarımız yollarda yüzüyordu. Şuan ise anayollarda bir gram dahi su bulunmuyor. Anayollarda yaptığımız alt yapı çalışmaları bittiği gibi yan yollarımızı da yaptık, ışıklandırmamızı da yaptık, ağaçlarımızı da diktik.”

“Yeni bir proje çizdirdik..!”

İpsala için var gücüyle çalıştığını ifade eden Kerman, “Yeni bir proje çizdirdik ve bu projeyle, Kapalı Pazaryerimizi çok daha kıymetlenecek. Bankası, büyük marketi, alışveriş merkezi, ofisleri, sinema salonu, tiyatro salonu, toplantı salonu, kapalı ve açık düğün salonu olan bu projenin temellerini bu yılın içerisinde atacağıma söz veriyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yüksel: “Hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik”

Kerman’ın ardından konuşma yapan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel de şunları söyledi: “İpsala Kapalı Pazaryeri’nin, hem projesinde hem de inşaatında İpsala Belediyemize teknik destek verdik. Hükümetimizin başlatmış olduğu programa göre, nüfusu 25 binin altında olan belediyelerimizin alt yapı hizmetlerinin yüzde ellisini hibe olarak veriyoruz. Bu kapsamda, İpsala’mızda hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik. Yaklaşık 15 milyon kadar maliyetli bir yatırım oldu. Bunun 7 buçuk milyonu hibe şeklinde gerçekleştirildi.”

Müezzinoğlu: “Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim”

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İpsala Kapalı Pazaryeri’nin açılışında olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim için bir hasret giderme günü de olduğu için ayrıca herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Yaklaşık 25 yıl önce İstanbul’da birlikte siyaset yaptığımız Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadığıoğlu’yla birlikte çok fazla mücadeleler verdik. Bizim siyaset anlayışımızda, ‘tarlada izin olsun ki harmanda yüzün olsun’ sözü vardır. Benim buralardaki duygu dünyam farklı. 2011 yılındaki genel seçimlerinde, aday olarak buraya geldiğimde, ‘ben bu toprakların çocuğuyum, sizlere hizmet etmek benim için şereftir’ dedim ve rabbim 4 yıl nasip etti. Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim. Arkamızda eserler bırakma gayretiyle siyaset anlayışımızı sürdürüyoruz. Bu dönem, Bursa Milletvekili olarak hizmet etsem de, yine gücümün yettiği kadar buradayım.” dedi.

“İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim’de teslim edeceğiz”

Konuşmasının devamında, Uzunköprü’ye bir hastane borcu olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Uzunköprü’nün hastane ihalesini de bu yılsonu yapacağız. Keşan Devlet Hastanesi’nin de bittiğini gördüm. Ancak İpsala Hastanesi’nin müteahhiti bizi mahcup etti. Fakat 1 Ağustos itibariyle yeni yüklenici firma müteahhit artık teslim aldı. İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İpsalalılara teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“16 yıldır, önemli bir icraat hükümeti olduk”

Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti olarak, ülkeyi ve milleti kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün felsefesi ile “Büyük Türk Milletine Muhasır medeniyet seviyesinin üzerinden yer yakışır” cümlesini siyasi anlayışlarının felsefesi yaptıklarını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü olan 2023’te bu ülkeyi, dünya milletleriyle yarışan gelişmiş ve medeni dediğimiz dünyayla bilek güreşi yapabilecek hale taşımayı gayreti içerisindeyiz. 16 yıldır, yollardan tünellere, tünellerden köprülere, köprülerden hava alanlarına, hava alanlarından da farklı dinamikleri Türkiye’ye kazandıran önemli bir icraat hükümeti olduk.” diye konuştu.

“Artık millet ne derse o olacak”

Türkiye’nin bundan sonra daha güçlü, istikrarlı dönemin arifesinde olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Müezzinoğlu, “16 Nisan referandumundan sonra, Türkiye’de artık millet ne derse o olacak. Güç odakları ya da kapalı kapılar arkasında tuzak kuranlar değil, bu ülkenin ve bu milletin kaderine plan yapanlar değil, milletin kendisi merkezde olacak.” dedi.

“Başarılı olamayacaklar”

Konuşmasına, “Büyüyen Türkiye gelecek ama kazanan millet olacaktır.” diyerek, devam eden Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Milletin kazandığı her ortam, bu ülkenin ve bu milletin muasır medeniyet seviyesinin o hedefine çok daha güçlü, daha hızlı yürümesini sağlayacaktır. AK Parti olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar hep ‘akıl teri, alın teri’ dedik. Dünyayla yarışacak ne varsa, bu milletin aklı yeter dedik. Bu milletin alın teri bunu karşılar dedik. Milletin bunu yapacak yüreği var dedik. Milletimize inanarak, milletin yüreğine, akılına ve iradesine sırtımızı dayayarak, bugünlere geldik. Bundan sonraki yolculuğumuzda, yine milletimizle birlikte olacaktır. Milli iradeyi merkeze alan, milletin gelecek hayalleri ve umutlarının öncülüğünü yapan bir siyasi anlayışla yarınlara yürüyeceğiz. Bundan sonraki süreçte, ister içerdeki isterse dışarıdaki düşmanlarımız ya da rakiplerimiz, hangi kıskançlığı gösterirlerse göstersinler, tuzakları kurarlarsa kursunlar başarılı olamayacaklar.”

“15 Temmuz süreci…”

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak, sözlerine devam eden Mehmet Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz’da karanlık bir geceyi, aydınlık bir sabaha dönüştüren bir milletimiz var. Aynı Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya ruhuyla bu milletimiz mücadele etti. 16 Temmuz sabahına 250 şehit, 2 bin 193 gazimizle ve milletimizin yüreğiyle, o hainlere en güçlü dersi verdik. Bundan sonra, bu milletin kaderiyle oynamayı düşünenler o geceyi asla unutmasınlar. Bugün o hainlerin düştü duruma düşmek istemiyorlarsa, akıllarını başlarına toplasınlar. Yoksa, bedeli ağır olur. Bu milletin vicdanı onları zaten idam etti. Fiili idam da, milletin kararı olarak, mecliste göreceğiz.”

“İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da,

Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın yaptığı çalışmalar hakkında, değerlendirmelerde buluna Müezzinoğlu, Mehmet Kerman kardeşim, kendisine kefil olduğumu dile getirdi. Kendisiyle birlikte siyaset yaptık. Onun başarısı, İpsala’nın ve İpsalalıların başarısı, kazanımı olacaktır. Biz, o kazansın diye değil; İpsala kazansın diye uğraşıyoruz. Bizim derdimiz sadece AK Partili belediyeler kazansın değil. Önce millet kazansın. AK Parti olarak, biz, milletimizi yüreğimizde zaten hissediyoruz. Daha modernini, daha gelişmişini AK Parti olarak, dünyaya gösteriyoruz. Şu modern pazaryerini gidin Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremeyeceksiniz. Çünkü bu alın teri ve akıl teri dökmeyi gerektirir. Edirne, Uzunköprü, Keşan belediye başkanlarını ayırmadım ve severim. Onlarda bir destek için geldiklerinde gönlüm ve kapımda hep kendilerine açık olmuştur. Ama ne yazık ki, akıl terlerini ve gönül sızılarını AK Parti’deki kardeşlerim gibi çekip-çekmediklerini seçmenin takdirine bırakıyorum. İpsala’nın girişindeki yol 1 ay, hastane 3 ay içerisinde bitirilecektir. Diğer hizmetlerde hızla gelecektir. Birbirimize daha çok güvenmeli ve daha çok sevmeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Hayırlı olmasını diliyorum”

Mehmet Müezzinoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni yapılan pazaryerinin ve 68 işyerinin İpsala’ya hayırlı olmasını diliyorum. Belediye başkanımız ve ekibini kutluyorum. İller Bankası’nın bu ilçelerimize ve beldelerimize daha güçlü destek verdikleri için teşekkür ediyorum.”

Açılış töreninde, ayrıca, Kapalı Pazaryeri inşaatında görevini tamamlayan yüklenici firma, proje kapsamında elde edilen kar miktarından İpsala Belediyesi’ne makam aracı hediye etti. Mehmet Kerman da, emeği geçen Turgut Ferat ile Mehmet Zeki Kafiloğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Törende daha sonra, İpsala TOKİ’nin 2. Etap çekilişleri gerçekleştirildi. Açılış töreninin sonunda, pilav ayran ikramı yapıldı.

(Fevzi Can DİREK)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

İzzetiyeli 2 genç trafik kazasında hayatını kaybetti

Keşan-Gelibolu Karayolu üzerindeki Destek Kıtaları Kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.

Dün gece saat 20.45 sıralarında traktöre arkadan çarpan motosikletteki 2 genç hayatlarını kaybetti.

Gelibolu'dan Keşan yönüne giden Egemen Sertkaya (18) yönetimindeki 22 FJ 626 plakalı motosiklet, Destek Kıtaları Kavşağı'nı geçtiği sırada aynı istikamette seyreden Süleyman Akgül (21) idaresindeki 22 FP 968 plakalı pulluk takılı traktöre arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle devrilen motosikletten düşen sürücü Sertkaya ve arkasında oturan arkadaşı Umut Korkmaz (20) yola savruldu. İhbar üzerine olay yerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde Egemen Sertkaya ve Umut Korkmaz'ın hayatlarını kaybettiğini belirledi. Traktör sürücüsü Süleyman Akgül, polis tarafından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.
Kazayı haber alarak olay yerine gelen gençlerin yakınları gözyaşları dökerek, sinir krizi geçirdi. Egemen Sertkaya ve Umut Kormaz'ın cenazeleri, savcı ve polisin incelemesinin ardından Keşan Devlet Hastanesi Morgu'na konuldu. Yaklaşık 1.5 saat Gelibolu'dan Keşan yönüne tek şeritten kontrollü olarak sağlanan trafik, kaza yapan araçların otoparka çekilmesi ve itfaiye ekiplerinin yolda temizlik çalışması yapmasının ardından yeniden normal seyrine döndü. İki gencin İzzetiye Mahallesi'nde yaşadıkları öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KEŞAN BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜNCE, 2018 YILINDA  MÜDÜRLÜK FAALİYETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 17 KİŞİ HİZMET ALIMI İŞİ KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

KEŞAN BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜNCE, 2018 YILINDA 
MÜDÜRLÜK FAALİYETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 17 KİŞİ HİZMET ALIMI İŞİ
KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Keşan Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler  Müdürlüğünce, 2018 Yılında Müdürlük Faaliyetlerinde Çalıştırılmak Üzere 17 Kişi Hizmet Alımı İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası    : 2017/506120
1. İdarenin            
a. Adresi            : Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey                     Caddesi No: 23/E  22800  KEŞAN/EDİRNE
b. Telefon ve faks numarası    : 284 7141185 - 284 7140985
c. Elektronik Posta Adresi    : malihizmetler@kesan.bel.tr
ç. İhale dokümanının görülebileceği 
internet adresi         : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/
2. İhale konusu hizmetin
a. Niteliği, türü ve miktarı        :Keşan Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğünce, 2018 Yılında                 Müdürlük Faaliyetlerinde Çalıştırılmak Üzere 17 Kişi Hizmet Alımı İşi
                 Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari                 şartnameden ulaşılabilir.
b. Yapılacağı yer          :Keşan Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü
c. Süresi            :İşe başlama tarihi 01.01.2018, işin bitiş tarihi 31.12.2018
3.İhalenin            :
a. Yapılacağı yer        :Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E Keşan                     Belediyesi  Yeni Hizmet Binası Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü                 Keşan/EDİRNE
b. Tarihi ve saati        :10.11.2017 - 14:00
4.İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2.Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde ilgisine göre tüzel kişiliğinin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5. İhale konusu işin tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde ticaret ve sanayi odası / ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya serbest muhasebeci, yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren, standart forma uygun belge
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.3.1. İş deneyimini gösteren belgeler:
Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin %50 oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler veya teknolojik ürün deneyim belgesi.
4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
4.4.1.
Kamu ve Özel Sektörde Her Türlü Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı İşleri Benzer İş Olarak Kabul Edilecektir.
5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre  belirlenecektir.
6.  İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. 
7. İhale dokümanının görülmesi ve satın alınması:
7.1. İhale dokümanı idarenin adresinde görülebilir ve 250 TRY (Türk Lirası) karşılığı Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No: 23/E  Keşan Belediyesi  Yeni  Hizmet Binası Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresinden satın alınabilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları veya EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.
8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No: 23/E   Keşan Belediyesi Yeni Hizmet Binası Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.
9. İstekliler tekliflerini, Birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle, her bir iş kaleminin miktarı ile bu kalemler için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede,  işin tamamı için  teklif verilecektir.
10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.
11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (doksan) takvim günüdür.
12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.
13. Diğer hususlar:
İhale, Kanunun 38’inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

“OSB’yi umutla bekliyoruz..!!”

Keşan FM’de yayınlanan “Bunu Konuşalım” programında, bu hafta, “Kadın İstihdamı, İŞKUR ve Keşan’ın sorunlarının çözümüne yönelik Birlik Çağrısı” konusu işlendi.

Moderatörlüğünü Cavit Deniz’in yaptığı programın, bu haftaki konuğu; Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve By Süzgün-İstikbal Mobilya kurucu ortaklarından Sibel Süzgün oldu.

Süzgün: “Başarıyı yakalamak kadında daha kolay”

İş yaşamında kadın olmanın çok güzel bir durum olduğunun altını çizerek, sözlerine başlayan Süzgün, şunları söyledi: “İş hayatı çok heyecan verici bir durumdur. Burada olmak onur vericidir. Başarıyı yakalamak için çok çalışmamız lazım. Kadının olduğu yerde disiplin, tertip, düzen, hijyen vardır. Bundan ötürü de, başarıyı yakalamak kadında daha kolaydır. Erkek egemen bir toplumda, kadının iş yaşamına katılması daha zor oluyor.”

Helvacıoğlu: “Gelişmişliğin olmazsa

olmazı kadın istihdamının artırılmasıdır”

Kadın istihdamının çok önemli olduğunu hatırlatarak, sözlerine başlayan Helvacıoğlu, “Nüfusumuzun yarısını kadınlar oluşturmaktadır. Ama bu oranı ne yazık ki, iş gücüne katılım anlamında göremiyoruz. Az gelişmiş olan ülke sıfatından önce, kadınlarımız ücretsiz aile işçisiydi. Hayvancılık, tarım gibi aile işlerinde ücretsiz şekilde yaparlardı. Bu durum son dönemlerde değişti. Gelişmişliğin olmazsa olmazı kadın istihdamının artırılmasıdır. Gelişeceksek ve ülkemiz dünya ekonomisinde ilk 10’a girecekse, kadının bu yoluculukta eşit yol alması şarttır.” dedi.

“Kadınların iş hayatına katılmasını

sağlamak için teşvikler verilmeli”

Keşan’a İŞKUR’un yakın zaman içerisinde geldiğini hatırlatarak, sözlerine devam eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “İŞKUR’un hizmetlerini yakın zaman içerisinde odamız veriyordu. Buradan elde ettiğimiz istatistiklere göre; kadın istihdamının daha fazla olduğunu görüyorduk. Devlet noktalarında çalışanlar için, İŞKUR geçici alım noktasıydı. Geçici noktalardan çok kalıcı kadın istihdamının olması gerekiyor. Son yıllarda, eğitimli kadınlarımız daha dik durmaya başladı. Kadın ve erkek nüfusu eşit olmasına rağmen erkeklerin yüzde 80’i kadınların ise, yüzde 20’si iş hayatındadır. Böyle bir durum olunca da, gelişmemiz biraz zorlaşır. Bundan ötürü de, kadınlara özel çalışma koşulları oluşturulmalı. Hatta, kadınların iş hayatına katılmasını sağlamak için teşvikler verilmeli.”

“120 kişi işe yerleştirildi”

Keşan TSO olarak, “işsizi arıyor” şeklinde bir program hazırladıklarını belirten Helvacıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu programa başvuran birçok kişi iş buldu. Örnek vermek gerekirse; eylül ayında başvuruda bulunanlardan yaklaşık 120 kişinin işe yerleştirildiğini görmekteyiz. İş arayan herkes ilgili internet sitesine girerek, kendisiyle ilgili bilgileri vererek, başvuruda bulunabilirler. Bu programda, en fazla iş arayanlar ise, kadın kardeşlerimizdir. Artık, ne iş olsa yaparım devri bitti. Öyle bir dönem yok. Aşçı, hasta, garson, otobüs şoförü ya da ne iş yapacaksa, İŞKUR’a ya da Keşan TSO’ya gelerek, başvuruda bulunsunlar.” 

“Kadınlara meslek öğrettik”

Keşan TSO olarak, kadınlara yönelik bir program hazırladıklarını ve burada kadınlara meslek öğrettiklerini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Program çerçevesinde, 1 yıl boyunca yaklaşık 25 kadınımıza hasta bakıcılık mesleğini öğrettik. Burada belli bir açığı kapatmaya çalıştık. Kadınlarımız meslek öğrenmelidir. Kadınlarımıza yönelik geçiş programları hazırlamalıyız. Oda olarak, part-time çalışıyoruz şeklinde site kuruyoruz. İyi bir proje hazırlamaya çalışıyoruz. Hedefimize ulaşmak içinde var gücümüzle çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“OSB, kadın istihdamı için

olmazsa olmazlardan biridir”

Keşan’a kurulması düşünülen OSB hakkında da, konuşan Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “OSB, kadın istihdamı için olmazsa olmazlardan biridir. Keşan’da yaşayan birinin kızı ya da oğlu Gıda Mühendisi olduğunda başka yerlere değil; Keşan’a gelerek, OSB’de çalışacak. OSB’nin olmasıyla birlikte bölgeye gıda ya da farklı fabrikalar gelecektir.”

“Siyasiler, OSB’nin olacağını dile

getiriyor ve bizlerde bunu umutla bekliyoruz”

“Keşan TSO, Gıda İhtisas OSB’nin neresindedir?” şeklindeki soruya cevap veren Mustafa Helvacıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Keşan TSO, bu işin merkezindedir. OSB’nin Keşan’a gelmesi gerekiyor. Çünkü bölgemizde istihdam sorun. OSB konusunda biz yapacağımızı yaptık. Biz, siyasetin elinden tutmaya hazırız. OSB konusunda dosya hazır, her şey hazır. Bakanımız değişti. Ankara’ya gidemiyoruz. Ankara’ya gitmeliyiz. Belediye Başkanımız, İl Özel İdaresi, Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası ortak. Ankara’ya gidiyoruz ama OSB bir ot bedeline takıldı. 3,5 milyon liralık ot bedelinden kurtulduktan sonra OSB hazır. Siyasiler, OSB’nin olacağını dile getiriyor ve bizlerde bunu umutla bekliyoruz. Bölge insanı istihdam alanlarının açılmasını bekliyor.”

“Ankara ziyareti birlikte örgütlenmeli”

“Peki, yakın zaman içerisinde Ankara ziyareti gerçekleşebilir mi?” şeklindeki soruya da, cevap veren Helvacıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Bunun örgütlenmesi gerekiyor. Bunu Ticaret ve Sanayi Odası ya da Mustafa Helvacıoğlu olarak değil; birlikte örgütlemeliyiz. Birlikten rahmet doğar.”

 

(Deniz ÇİL)

Engelli vatandaşları taşımak için KETUS'a alınan araçlar neden bekletiliyor ?

 

Keşan'da engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşların, ücretsiz ya da indirimli taşınması için Keşan S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi ortakları tarafından kurulan KETUS (Keşan Toplu Ulaşım Sistemi)'a 2 araç alındığı, ancak bu araçların faaliyet göstermemesine anlam verilemediği belirtildi.

Keşan'da yaşayan engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşların, toplu taşıma araçlarından, ücretsiz ya da indirimli yararlanmaları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, 2014 yılında "Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği" çıkartılarak Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Keşan'da yaşayan engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşlar da, bu yönde yapılacak düzenlemeyi beklemeye başladı. Ancak aradan geçen zamana rağmen, herhangi bir düzenleme yapılmaması ve Keşan Kent Konseyi'nin, Engelli Meclisi genel kurulunda okunan faaliyet raporunda, bu konuyla ilgili bir maddenin yer almaması nedeniyle, engelli vatandaşlar bu konuyu yeniden gündeme taşıdı.

Aykut: "KETUS'un hiç bir sorumluluğu ve mecburi taşıma lüksü bulunmamaktadır"

Keşan Ortopedik Engelliler Derneği'nde başkanlık yapan Taner Aykut, sözlerinin başında, Keşan Kent Konseyi'nin Engelli Meclisi genel kurulunda okunan 2 yıllık faaliyet raporunun dikkatini çektiğini söyledi. Çalışmaların devam ettiği hizmetlerde bahsedilen ve 2 yılda bitirilemeyen hizmetlerin, Keşan Belediyesi bünyesindeki ilgili birimlerin zaten yapmakla yükümlü oldukları günlük yapılarak tamamlanabilecek işler olduğu yönünde yapılan eleştirilere katılan Aykut, engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli yararlanmaları ile ilgili sunulan imkanın hala uygulamaya geçirilmemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 4736 Sayılı Kanun'un 1 . maddesinin 8 . fıkrasında şehiriçi taşımacılığında engelli ve 65 yaş üzerinin ücretsiz taşınması gerektiğini belirten Taner Aykut, bunun için S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi ortakları tarafından kurulan KETUS (Keşan Toplu Ulaşım Sistemi)'a yeni araçlar alındığını hatırlatarak, KETUS'a da günlerce bu konuda baskı yapıldığını söyledi. Bu görevin, aslında Keşan Belediyesi'ne ait olduğunu, ancak taşımacılık ihale edildiğinde, kapanan Ulaştırma Müdürlüğü'nün ihale sözleşmesine, engelli ve 65 yaş üzeri ücretsiz taşınması yönünde ibare koyulmadığını dile getiren Aykut, "Burada S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi ve KETUS'un hiç bir sorumluluğu ve mecburi taşıma lüksü bulunmamaktadır. Bu konuda da yerden göğe kadar haklıdırlar. Eğer bugün engelli ve 65 yaş üzeri bireyler ücretsiz taşınamıyorsa, bu haklardan mahrum kalıyorsa, bunun tek sebebi Keşan Belediyesi ve Ulaştırma Müdürlüğü'dür." dedi.

"Keşan Belediyesi derhal bu geç kalınmış uygulamayı hayata geçirmeli"

KETUS'a, yaklaşık 3 ay önce aldırılan 2 adet engelli aracın, engelli ve 65 yaş üzeri ücretsiz taşımacılık için hazır olduğunu, ancak plaka ve güzergah onayının verilmediğini kaydeden Taner Aykut, şunları söyledi; "Bunların onaylanmayıp beklettirilmesi, gerek engelli ve 65 yaş üzeri, gerekse KETUS yönetimi ve minibüs sahibi arkadaşlarımızı zor durumda bırakmaktadır. Belediye Başkanı neden izin vermediği ve araçların bekletildiği insanın aklında ister istemez soru işareti bırakıyor? Araçlar bir seçim yatırımı mı? Eğer ki bir seçim yatırımı olarak düşünülüyorsa, çok geç kalınmış olabilir. Çünkü seçim sonrası engelli ve yaşlıları metrobüs ile taşıyabilirler. Ben Sayın Başkana bir engelli birey olarak soruyorum; Engelli ve 65 yaş üzeri bireylerin taşınması için aldırılan araçların bekletilme sebebi; engellilerin evlere hapis olması mı? Yoksa 2019 seçimlerine yatırım mı ? Keşan Belediyesi derhal bu geç kalınmış uygulamayı hayata geçirmeli. Kartlı sistem oluşturmalı, % 40 ve üzeri raporu olan herkes, Belediye'den rapor karşılığında alarak bir yerden bir yere ulaşımını sağlaması gerekmektedir."  

Haber MERKEZİ

 

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak: "Doyduğum yere vefa borcumu ödemek için var gücümle çalışacağım"

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atan Prof. Dr. Necdet Budak, Keşanlıların kendisine ilettiği iyi dileklere teşekkür etti.

AK Parti'den Edirne 22. ve 23. dönem Milletvekilliği yapan, TEPAV Direktörü görevini yürüttükten sonra, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Danışmanı olarak görev verilen ve geçtiğimiz gün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Necdet Budak, bölgeden kendisine gösterilen teveccüh ve tebriklerin kendisini mutlu ettiğini belirtti ve teşekkür etti.

"Doyduğum yere olan vefa borcum için var gücümle çalışacağım"

Şimdiye kadar kendisine verilen tüm görevlerde, tüm Edirne genelinde olduğu gibi doğduğu yer olan Keşan'a da en iyi hizmeti vermek için çalıştığının altını çizen Budak, "Ben Keşan'da doğdum ve doğduğum yere her zaman hizmet ettim. Verilen bu görev ile mezun olduktan sonra akademik kariyerimin başladığı Ege Üniversitesi'ne vefa borcumu ödeyeceğim. Doğduğum yere hizmet ettim ve şimdi de doyduğum yere olan vefa borcum için var gücümle çalışacağım." diye konuştu.

Devir Teslim Töreni yapıldı

Ege Üniversitesi'nde, dün yapılan tören ile görevi, Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'ndan alan Necdet Budak, yıllar önce dersliklerinde okuduktan sonra, ülkeye hizmet için kendisini Ankara'ya uğurlayan Ege Üniversitesi'ne vefa borcunu ödemek için Rektör olarak döndüğünü ifade ederek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a teşekkür ederim." dedi ve 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimiyle ilgili olarak da şunları söyledi; "Kimi tarihler, insanların ve ülkelerin tarihlerinde dönüm noktası niteliği taşır. 15 Temmuz 2016 tarihinde işte böyle bir gün yaşadık. Bir taraftan ülkemiz uğruna gözünü kırpmadan, cesaretle, dik duruşla, kanımızla, canımızla bedel öderken, öte yandan da tüm dünyaya vatanımızı ne kadar sevdiğimizi, demokrasiden, milli iradenin egemenliğinden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha gösterdik."

Budak, yaptığı konuşmanın ardından, cübbesini giydi.

İlker GÜREL

 

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250