Son Dakika
Başkan Özcan: “Beklentisi olan bedavacıların yaygaralarına kulak asacak değilim”Erkan, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti: “Gençlerin meslek liselerini seçmeleri için devletin bir şeyler yapması şart”Finansbank Müdürü Osman Çetiner emekli olduErikli Sahili'ndeki kalabalık değişim..!Günday'dan kurbanlık alacaklara uyarı: "Son güne bırakmamalarında fayda var"DSİ, Cevizlik Deresi için çalışmalarına devam ediyorÇukur kamyonet yuttu..!Aktaş, 2. el otomobil ticaretindeki yeni yetkilendirmeyi değerlendirdiBendis AVM, 1. yılını konserlerle kutladıKeşan HEM, 2016-2017 yılında mesleki kurslara ağırlık verdi
Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında konuştu: “İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında konuştu: “İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

İpsala Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri’nin açılış töreni dün, gerçekleştirildi.

Açılış töreni, saat 15.00 sıralarında başladı.

Törene, katılan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında, İpsala Devlet Hastanesi’nin 29 Ekim’de açılacağı yönünde söz verdi.

İpsala Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nin açılış törenine, Müezzinoğlu’nun yanı sıra, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala Kaymakam Vekili ve Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve il başkan yardımcıları, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, 22. ve 23. dönem AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşların yöneticileri ve İpsala halkı katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İpsala İlçe Vaizi Kadir Kanık tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından mehter takımı gösterisi sergilendi.

“Ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum”

Açılış töreninin ilk konuşmasını yapan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, açılışa katılan ve bu pazaryeri projesinde desteği olan herkesi selamlayarak, “İlçemiz, bugün tarihi bir anı daha yaşıyor. 5 milyon 285 bin lira artı KDV değerindeki pazaryeri eserimizde, 68 dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlarımızı geçen hafta satışa çıkarttığımızda, 19 dükkanımız satıldı. Geri kalan dükkanlarımızı da tekrar satışa sunacağız. Bu dükkanlarımızı, ilçemize, bölgemize ve ticaret yapan değerli ticaret adamlarımıza bereket getireceğine inanıyorum. Ben bugüne kadar ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum.”

2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın

Belediye Başkan aday adayı olmasından Belediye Başkanı seçilmesine kadar Mehmet Müezzinoğlu’nun kendisine destek verdiğini söyleyen Kerman, Mehmet Müezzinoğlu, Belediye Başkanı seçimlerinde Sağlık Bakanı olduğu halde bana kefil oldu ve halka hitap ederek, ‘Ben Mehmet Kerman’ın kefiliyim, ona oy verin, destek verin, belediye başkanı seçin. Devletin desteği İpsala’ya gelecek.’ demişti. Allah’a şükür belediye başkanı seçildim ve mahcup etmedim. Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun da desteğiyle Esenyurt ile kardeş şehir olduk. Rabia Kadıoğlu Camiimizin açılışını yaparak hizmet sunduk. Sayın Başkanım Kadıoğlu’nun hizmetleri bununla da bitmedi. İlçemizde İmam Hatip Lisesi’nin yenilenmesi ve yurdunun yapılmasında da çok destekleri oldu. Sevgili yol arkadaşlarım ve dava arkadaşlarım, 2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın.” dedi. 

“Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak”

Mehmet Kerman, sözlerinin devamında şunları söyledi: “İçme suyu projemizin çalışmaları sona erdi. Bu projemizin açılışını da önümüzdeki günlerde yapacağız. İlçemize arıtma tesisi kazandırıldığını ve parasının çıktığını, şuanda aramızda bulunan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı söyleyecek. Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak. Doğalgaz çalışmalarımızın yüzde 75’i bitmiş durumdadır. Eskiden yağmur yağdığında araçlarımız yollarda yüzüyordu. Şuan ise anayollarda bir gram dahi su bulunmuyor. Anayollarda yaptığımız alt yapı çalışmaları bittiği gibi yan yollarımızı da yaptık, ışıklandırmamızı da yaptık, ağaçlarımızı da diktik.”

“Yeni bir proje çizdirdik..!”

İpsala için var gücüyle çalıştığını ifade eden Kerman, “Yeni bir proje çizdirdik ve bu projeyle, Kapalı Pazaryerimizi çok daha kıymetlenecek. Bankası, büyük marketi, alışveriş merkezi, ofisleri, sinema salonu, tiyatro salonu, toplantı salonu, kapalı ve açık düğün salonu olan bu projenin temellerini bu yılın içerisinde atacağıma söz veriyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yüksel: “Hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik”

Kerman’ın ardından konuşma yapan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel de şunları söyledi: “İpsala Kapalı Pazaryeri’nin, hem projesinde hem de inşaatında İpsala Belediyemize teknik destek verdik. Hükümetimizin başlatmış olduğu programa göre, nüfusu 25 binin altında olan belediyelerimizin alt yapı hizmetlerinin yüzde ellisini hibe olarak veriyoruz. Bu kapsamda, İpsala’mızda hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik. Yaklaşık 15 milyon kadar maliyetli bir yatırım oldu. Bunun 7 buçuk milyonu hibe şeklinde gerçekleştirildi.”

Müezzinoğlu: “Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim”

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İpsala Kapalı Pazaryeri’nin açılışında olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim için bir hasret giderme günü de olduğu için ayrıca herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Yaklaşık 25 yıl önce İstanbul’da birlikte siyaset yaptığımız Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadığıoğlu’yla birlikte çok fazla mücadeleler verdik. Bizim siyaset anlayışımızda, ‘tarlada izin olsun ki harmanda yüzün olsun’ sözü vardır. Benim buralardaki duygu dünyam farklı. 2011 yılındaki genel seçimlerinde, aday olarak buraya geldiğimde, ‘ben bu toprakların çocuğuyum, sizlere hizmet etmek benim için şereftir’ dedim ve rabbim 4 yıl nasip etti. Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim. Arkamızda eserler bırakma gayretiyle siyaset anlayışımızı sürdürüyoruz. Bu dönem, Bursa Milletvekili olarak hizmet etsem de, yine gücümün yettiği kadar buradayım.” dedi.

“İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim’de teslim edeceğiz”

Konuşmasının devamında, Uzunköprü’ye bir hastane borcu olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Uzunköprü’nün hastane ihalesini de bu yılsonu yapacağız. Keşan Devlet Hastanesi’nin de bittiğini gördüm. Ancak İpsala Hastanesi’nin müteahhiti bizi mahcup etti. Fakat 1 Ağustos itibariyle yeni yüklenici firma müteahhit artık teslim aldı. İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İpsalalılara teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“16 yıldır, önemli bir icraat hükümeti olduk”

Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti olarak, ülkeyi ve milleti kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün felsefesi ile “Büyük Türk Milletine Muhasır medeniyet seviyesinin üzerinden yer yakışır” cümlesini siyasi anlayışlarının felsefesi yaptıklarını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü olan 2023’te bu ülkeyi, dünya milletleriyle yarışan gelişmiş ve medeni dediğimiz dünyayla bilek güreşi yapabilecek hale taşımayı gayreti içerisindeyiz. 16 yıldır, yollardan tünellere, tünellerden köprülere, köprülerden hava alanlarına, hava alanlarından da farklı dinamikleri Türkiye’ye kazandıran önemli bir icraat hükümeti olduk.” diye konuştu.

“Artık millet ne derse o olacak”

Türkiye’nin bundan sonra daha güçlü, istikrarlı dönemin arifesinde olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Müezzinoğlu, “16 Nisan referandumundan sonra, Türkiye’de artık millet ne derse o olacak. Güç odakları ya da kapalı kapılar arkasında tuzak kuranlar değil, bu ülkenin ve bu milletin kaderine plan yapanlar değil, milletin kendisi merkezde olacak.” dedi.

“Başarılı olamayacaklar”

Konuşmasına, “Büyüyen Türkiye gelecek ama kazanan millet olacaktır.” diyerek, devam eden Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Milletin kazandığı her ortam, bu ülkenin ve bu milletin muasır medeniyet seviyesinin o hedefine çok daha güçlü, daha hızlı yürümesini sağlayacaktır. AK Parti olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar hep ‘akıl teri, alın teri’ dedik. Dünyayla yarışacak ne varsa, bu milletin aklı yeter dedik. Bu milletin alın teri bunu karşılar dedik. Milletin bunu yapacak yüreği var dedik. Milletimize inanarak, milletin yüreğine, akılına ve iradesine sırtımızı dayayarak, bugünlere geldik. Bundan sonraki yolculuğumuzda, yine milletimizle birlikte olacaktır. Milli iradeyi merkeze alan, milletin gelecek hayalleri ve umutlarının öncülüğünü yapan bir siyasi anlayışla yarınlara yürüyeceğiz. Bundan sonraki süreçte, ister içerdeki isterse dışarıdaki düşmanlarımız ya da rakiplerimiz, hangi kıskançlığı gösterirlerse göstersinler, tuzakları kurarlarsa kursunlar başarılı olamayacaklar.”

“15 Temmuz süreci…”

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak, sözlerine devam eden Mehmet Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz’da karanlık bir geceyi, aydınlık bir sabaha dönüştüren bir milletimiz var. Aynı Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya ruhuyla bu milletimiz mücadele etti. 16 Temmuz sabahına 250 şehit, 2 bin 193 gazimizle ve milletimizin yüreğiyle, o hainlere en güçlü dersi verdik. Bundan sonra, bu milletin kaderiyle oynamayı düşünenler o geceyi asla unutmasınlar. Bugün o hainlerin düştü duruma düşmek istemiyorlarsa, akıllarını başlarına toplasınlar. Yoksa, bedeli ağır olur. Bu milletin vicdanı onları zaten idam etti. Fiili idam da, milletin kararı olarak, mecliste göreceğiz.”

“İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da,

Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın yaptığı çalışmalar hakkında, değerlendirmelerde buluna Müezzinoğlu, Mehmet Kerman kardeşim, kendisine kefil olduğumu dile getirdi. Kendisiyle birlikte siyaset yaptık. Onun başarısı, İpsala’nın ve İpsalalıların başarısı, kazanımı olacaktır. Biz, o kazansın diye değil; İpsala kazansın diye uğraşıyoruz. Bizim derdimiz sadece AK Partili belediyeler kazansın değil. Önce millet kazansın. AK Parti olarak, biz, milletimizi yüreğimizde zaten hissediyoruz. Daha modernini, daha gelişmişini AK Parti olarak, dünyaya gösteriyoruz. Şu modern pazaryerini gidin Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremeyeceksiniz. Çünkü bu alın teri ve akıl teri dökmeyi gerektirir. Edirne, Uzunköprü, Keşan belediye başkanlarını ayırmadım ve severim. Onlarda bir destek için geldiklerinde gönlüm ve kapımda hep kendilerine açık olmuştur. Ama ne yazık ki, akıl terlerini ve gönül sızılarını AK Parti’deki kardeşlerim gibi çekip-çekmediklerini seçmenin takdirine bırakıyorum. İpsala’nın girişindeki yol 1 ay, hastane 3 ay içerisinde bitirilecektir. Diğer hizmetlerde hızla gelecektir. Birbirimize daha çok güvenmeli ve daha çok sevmeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Hayırlı olmasını diliyorum”

Mehmet Müezzinoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni yapılan pazaryerinin ve 68 işyerinin İpsala’ya hayırlı olmasını diliyorum. Belediye başkanımız ve ekibini kutluyorum. İller Bankası’nın bu ilçelerimize ve beldelerimize daha güçlü destek verdikleri için teşekkür ediyorum.”

Açılış töreninde, ayrıca, Kapalı Pazaryeri inşaatında görevini tamamlayan yüklenici firma, proje kapsamında elde edilen kar miktarından İpsala Belediyesi’ne makam aracı hediye etti. Mehmet Kerman da, emeği geçen Turgut Ferat ile Mehmet Zeki Kafiloğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Törende daha sonra, İpsala TOKİ’nin 2. Etap çekilişleri gerçekleştirildi. Açılış töreninin sonunda, pilav ayran ikramı yapıldı.

(Fevzi Can DİREK)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Başkan Özcan: “Beklentisi olan bedavacıların yaygaralarına kulak asacak değilim”

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada, Keşan’daki devam eden çalışmalar hakkında bilgi verirken, revizyon ve ilave imar planları konusunda yapılan eleştirileri değerlendirdi.

“Ekiplerimiz hazır”

Belediye olarak Kurban Bayramı’na hazır olduklarını belirterek sözlerine başlayan Özcan, “Mezbaha ve kesim yerlerin denetimi, deri toplama konusunda hazırız. Uzun bir bayram tatili olacak. Ekiplerimiz hazır. Allah kazasız belasız bayram geçirmeyi nasip etsin.” dedi.

İkinci el oto pazarı…

Mehmet Özcan, ikinci el oto pazarının 20 Ağustos 2017 Pazar günü ilk kez Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde kurulduğunu söyleyerek, “Güzel bir uygulama oldu. Eksikliklerimizi gidereceğiz. Terminal alanı karşısında kurulan oto pazarı, bir şahsa ait arazide, uygun olmayan bir alandaydı. Kompleks daha merkezi alanda ve park sorunu bulunmuyor. Aracı olmayan vatandaşlar da kolaylıkla ulaşabilir.”

Asfalt çalışmaları, bayram sonu başlıyor

Keşan Belediyesi olarak çalışmalara devam ettiklerini belirten Özcan, “Bayram sonu ana hatlarda asfalt çalışmaları başlayacak. İhaleyi alan firma ekibiyle birlikte hazır.”

“Beklentisi olan bedavacıların yaygaralarına kulak asacak değilim”

Mehmet Özcan, açıklamasının sonunda, imar planları konusunda yapılan eleştirileri değerlendirerek şunları söyledi: “Bu konuda sona geldik. Hafta sonunda askıdan inecek ve varsa itirazlar görüşülecek. Ardından tekrar meclise gelecek ve bakanlığa onaya sunulacak. Yasal süreç devam ediyor. Yaptığımız işten şüphemiz yok. Beklentisi olan bedavacıların yaygaralarına kulak asacak değilim. Hiç ameliyat yapmamış bir insanın bana mide ameliyatını tarif etmesine benziyor. İmar yasasını bilmeden kat artımını konuşuyorlar. Hak etmediğimiz bazı şeyleri kazanmak millet olarak hoşumuza gidiyor. Düz ara kat vermemiz mümkün değil. Gerekçelerini de anlatıyorum. İlerideki uygulamalarda menfaati görecekler.”

Fevzi Can DİREK

Erkan, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti: “Gençlerin meslek liselerini seçmeleri için devletin bir şeyler yapması şart”

 

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin Erkan, dün yaptığı açıklamada, mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek, “Herkesin çocuğu okuyacak diye bir kanun yok. Çocuğun hangi branşa meyilli olduğu önemli” dedi.

“Okuyan okur, okuyamayan o kapasiteyi aşamaz”

Yıllardır anne-babalara çocuklarını meslek dallarına yönlendirsin diye tekrar tekrar anlattıklarını vurgulayan Erkan, “1 senelik bir hikâye değil bu. Neredeyse 4 senedir gündemde tutuyoruz bunu. Bundan önce devletin tek kurtuluş yolu ufak esnafı beslemesi. Kati suretle başka türlü bu düzelmez. Eski altın bilezik anlayışının geri gelmesi gerekiyor. Anne-babalar da çocuklarını sanat okullarına göndermiyor. Biri diyor doktor olacağım, diğeri diyor avukat olacağım, biri diyor masa başı iş istiyorum, öteki teknisyen olmak istiyorum diyor. Her çocuğun bir kapasitesi vardır. Okuyan okur, okuyamayan o kapasiteyi aşamaz. O zaman bu çocuğu zorlamamak gerekir. Herkesin çocuğu okuyacak diye bir kanun da yok. Çocuğun hangi branşa meyilli olduğu önemli.” şeklinde konuştu.

“Ayakta durabilen şirket çok az kalacak”

Hüseyin Erkan, devletin mesleki eğitimi özendirmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Örneğin; ‘sigortası devletten olacak’ diyecek. İlerisi için çocuklara bir güvence getirmesi gerekiyor. Biz bunu senelerden beri konuşuyoruz, bağırıyoruz. Tek çıkış yolu küçük esnaf. Ben başka bir alternatif göremiyorum. Sen ne kadar kredi verirsen ver büyük şirketlere ki büyük şirketlerin kapanmaya başladığını da duyuyoruz. Gazeteleri, haberleri takip ediyoruz, büyük şirketler de bitiyor, küçülmeye gidiyorlar. Benim anladığım kadarıyla herkes kendi yuvasına yani ufak esnaflığa, ilk başlangıç mesleğine geri dönecek. Ayakta durabilen şirket çok az kalacak. Berber olsun, bakkal olsun, kahveci, madeni eşya sanatkârları olsun bunlara geri dönüşler başlayacak çünkü kendilerini kurtaramayacaklar.”

“El emeğinin yüzde 18 KDV’si mi olur?”

Sözlerinin devamında, el emeğindeki KDV’nin yüzde 5’e indirilmesi gerektiğine de değinen Erkan, “Ufak esnaf adına hep söylediğimiz gibi; el emeğinin KDV’sinin kaldırılması lazım. El emeğinin yüzde 18 KDV’si mi olur? Benim fabrikam mı var yoksa imalat mı yapıyorum? O yüzden KDV’nin yüzde 18’den yüzde 5’e çekilmesi lazım. Her yönden esnafın daha çok üzerine düşülmesi lazım. Bir kişi yerine iki kişi çalıştıracak o zaman, istihdam da artacak. Başka türlü olabileceğine ben hiç kanaat getirmiyorum. Sen istediğin kadar çabala, olmaz, olmaz, olmaz!” ifadelerini kullandı.

“Devletin bir şeyler yapması şart”

Hüseyin Erkan, “Dediğim gibi her şey kapasiteye göre. Kapasitesi olan adam doktor olur. Küçük esnaflıktan da herkes ailesine, çocuğuna bakıyor, evini geçindiriyor. Serbest meslek kadar tatlı bir meslek yoktur. Şu saatte açıp şu saatte kapatacaksın diye bir şey söz konusu değil. Bunları gençlerin çok iyi bilmesi lazım. Gençlerin meslek liselerini seçmeleri için devletin bir şeyler yapması şart. Bunun üzerine eğilmeleri gerekiyor. Kaç kişi kayıt olmuş sanat okuluna? Neredeyse hiç yok. Yazık günah değil mi?” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

Fevzi Can DİREK

Finansbank Müdürü Osman Çetiner emekli oldu

 

Finansbank Keşan Şubesi Müdürü Osman Çetiner, emekli oldu.

Bankacılık sektöründe gösterdiği başarılı çalışmaların ile kariyerine emekli olarak nokta koyan Osman Çetiner, "Bankacılık hayatımda Keşan halkkının şahsıma gösterdiği destek ve hoşgörü için teşekkür ederim." dedi. Biz de Gündem Saros Gazetesi olarak Çetiner'in bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz

Haber MERKEZİ

Erikli Sahili'ndeki kalabalık değişim..!

 

Erikli Sahili'nde yaz sezonu başladığı günden beri Ramazan Bayramı tatilinde ve bir süre önce gerçekleştirilen ve 3 gün süren "Trakyafest" adlı festival ile 20 Ağustos 2017 tarihinde çekilen fotoğraflar, sahildeki kalabalık değişimi gösteriyor.

Yaz mevsimine girildiği tarihten bu yana, Erikli Sahili'ndeki doluluk oranına; Ramazan Bayramı tatili ve 4-5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen "Trakyafest" adlı festivalde fazlasıyla ulaşılırken, tatil ve festivalde çekilen fotoğraf ile 20 Ağustos 2017 Pazar günü çekilen fotoğraf arasındaki fark, esnafın "Tatil ve etkinlik dışında doluluk oranı geçen yılı arattı" çeklindeki serzenişlerini haklı çıkaran cinsten oldu.

"Sezon tamamlanmadan önceki son şans Kurban Bayramı"

Ramazan Bayramı tatili ile festival süresince, kumsaldaki doluluk, "İğne atsan yere düşmez" deyimini akıllara getirecek cinsten olurken, şimdilerde yaşanan durgunluk nedeniyle, esnaf, tatil süresi 10 güne uzatılan Kurban Bayramı'nı beklemeye başladı. Sahildeki kalabalığın, geçen yılı arattığı yönde görüş bildiren esnaf, doluluk oranlarındaki farkın fotoğraflardan da iyi anlaşıldığını söyledi. Esnaf, Kurban Bayramı tatilinin ardından sezonun artık tamamlanacağını düşündüklerini ifade ederken, temennilerini de, "Son şansımız Kurban Bayramı. Umarız o da iyi geçer." şeklinde dile getirdi.

İlker GÜREL

Günday'dan kurbanlık alacaklara uyarı: "Son güne bırakmamalarında fayda var"

 

Edirne İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şenol Günday, yetiştiricilerin, kurbanlık satışlarından memnun olduğunu dile getirirken, kurbanlık almak isteyenlerin, son güne kadar beklememesini

önerdi.

Günday, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin, satışlardan memnun olduğunu dile getirerek, yine de bu konudaki net görüntünün, Kurban Bayramı'na birkaç gün kala yaşanacağını söyledi. Ancak şimdiye kadar yapılan satışların iyi göründüğünü kaydeden Şenol Günday, "Kurbanlık alacak birçok kişi, alacağı kurbanlığı ayırtmış. Şuanda aşırı derecede bolluk olmazsa, yetiştirici açısından sıkıntı yaşanmayacaktır. Şuanda birçok yetiştiricide mal kalmadı. Bölgede daha önce kim nereden kurbanlık aldıysa yine o kişiye gidip kurbanlığını ayırtıyor. Bu anlamda sadece denizlere yakın olan yerlerde bu durum yaşanmayabilir. Bunu da tatilcilerin değişim göstermesine bağlayabiliriz." dedi.

"Bin ile bin 500 TL arasında değişir"

Ortalama ağırlıktaki bir kurbanlık kuzunun, bin TL civarında olduğunu bildiren Günday, şunları söyledi; "30 kilogramlık kuzuyu belki 800 liraya alınabilir ancak bu kuzu da kurbanlık vasfı taşımaz zaten. şuanda açıklanan baskül fiyatları 21 TL. Yani kurbanlıklar bin ile bin 500 TL arasında değişir. Birçok kişi kurbanlıklarını ayırttı. Bu nedenle kurbanlık alacak vatandaşlarımızın, bu işi son güne bırakmamasında fayda var."

İlker GÜREL

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250