Son Dakika
Şehitler, Şehitler Köyü'nde de anılacakKemik, köylerde yıkılmaya yüz tutan okul binaları ile ilgili öneride bulundu: "Köy halkının üretimine, dolayısıyla istihdamına yönelik değerlendirilebilir"Altıntaş Köyü’ndeki tadilatı tamamlanan Şehit Yılmaz’ın mezarlığında tören düzenlendiBostancı, Enez’de yaşanan olayları değerlendirdiİlçe Müftülüğü şehitler için 18 Mart'ta sabah namazına davet ettiBoyalık: “Çobançeşme’de, asfaltlama çalışmasını yapıyoruz”Demirkan, engelliler için ithal edilen özel tertibatlı araçlar ile ilgili bilgi verdiEngelli vatandaşlar nereden geçecek?“Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmalar, 3 ay içerisinde tamamlanacak”“Sertifikalı Tarım Danışmanlığı projesi reform niteliğinde bir uygulamadır”
Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında konuştu: “İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında konuştu: “İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

İpsala Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri’nin açılış töreni dün, gerçekleştirildi.

Açılış töreni, saat 15.00 sıralarında başladı.

Törene, katılan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında, İpsala Devlet Hastanesi’nin 29 Ekim’de açılacağı yönünde söz verdi.

İpsala Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nin açılış törenine, Müezzinoğlu’nun yanı sıra, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala Kaymakam Vekili ve Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve il başkan yardımcıları, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, 22. ve 23. dönem AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşların yöneticileri ve İpsala halkı katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İpsala İlçe Vaizi Kadir Kanık tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından mehter takımı gösterisi sergilendi.

“Ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum”

Açılış töreninin ilk konuşmasını yapan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, açılışa katılan ve bu pazaryeri projesinde desteği olan herkesi selamlayarak, “İlçemiz, bugün tarihi bir anı daha yaşıyor. 5 milyon 285 bin lira artı KDV değerindeki pazaryeri eserimizde, 68 dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlarımızı geçen hafta satışa çıkarttığımızda, 19 dükkanımız satıldı. Geri kalan dükkanlarımızı da tekrar satışa sunacağız. Bu dükkanlarımızı, ilçemize, bölgemize ve ticaret yapan değerli ticaret adamlarımıza bereket getireceğine inanıyorum. Ben bugüne kadar ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum.”

2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın

Belediye Başkan aday adayı olmasından Belediye Başkanı seçilmesine kadar Mehmet Müezzinoğlu’nun kendisine destek verdiğini söyleyen Kerman, Mehmet Müezzinoğlu, Belediye Başkanı seçimlerinde Sağlık Bakanı olduğu halde bana kefil oldu ve halka hitap ederek, ‘Ben Mehmet Kerman’ın kefiliyim, ona oy verin, destek verin, belediye başkanı seçin. Devletin desteği İpsala’ya gelecek.’ demişti. Allah’a şükür belediye başkanı seçildim ve mahcup etmedim. Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun da desteğiyle Esenyurt ile kardeş şehir olduk. Rabia Kadıoğlu Camiimizin açılışını yaparak hizmet sunduk. Sayın Başkanım Kadıoğlu’nun hizmetleri bununla da bitmedi. İlçemizde İmam Hatip Lisesi’nin yenilenmesi ve yurdunun yapılmasında da çok destekleri oldu. Sevgili yol arkadaşlarım ve dava arkadaşlarım, 2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın.” dedi. 

“Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak”

Mehmet Kerman, sözlerinin devamında şunları söyledi: “İçme suyu projemizin çalışmaları sona erdi. Bu projemizin açılışını da önümüzdeki günlerde yapacağız. İlçemize arıtma tesisi kazandırıldığını ve parasının çıktığını, şuanda aramızda bulunan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı söyleyecek. Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak. Doğalgaz çalışmalarımızın yüzde 75’i bitmiş durumdadır. Eskiden yağmur yağdığında araçlarımız yollarda yüzüyordu. Şuan ise anayollarda bir gram dahi su bulunmuyor. Anayollarda yaptığımız alt yapı çalışmaları bittiği gibi yan yollarımızı da yaptık, ışıklandırmamızı da yaptık, ağaçlarımızı da diktik.”

“Yeni bir proje çizdirdik..!”

İpsala için var gücüyle çalıştığını ifade eden Kerman, “Yeni bir proje çizdirdik ve bu projeyle, Kapalı Pazaryerimizi çok daha kıymetlenecek. Bankası, büyük marketi, alışveriş merkezi, ofisleri, sinema salonu, tiyatro salonu, toplantı salonu, kapalı ve açık düğün salonu olan bu projenin temellerini bu yılın içerisinde atacağıma söz veriyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yüksel: “Hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik”

Kerman’ın ardından konuşma yapan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel de şunları söyledi: “İpsala Kapalı Pazaryeri’nin, hem projesinde hem de inşaatında İpsala Belediyemize teknik destek verdik. Hükümetimizin başlatmış olduğu programa göre, nüfusu 25 binin altında olan belediyelerimizin alt yapı hizmetlerinin yüzde ellisini hibe olarak veriyoruz. Bu kapsamda, İpsala’mızda hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik. Yaklaşık 15 milyon kadar maliyetli bir yatırım oldu. Bunun 7 buçuk milyonu hibe şeklinde gerçekleştirildi.”

Müezzinoğlu: “Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim”

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İpsala Kapalı Pazaryeri’nin açılışında olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim için bir hasret giderme günü de olduğu için ayrıca herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Yaklaşık 25 yıl önce İstanbul’da birlikte siyaset yaptığımız Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadığıoğlu’yla birlikte çok fazla mücadeleler verdik. Bizim siyaset anlayışımızda, ‘tarlada izin olsun ki harmanda yüzün olsun’ sözü vardır. Benim buralardaki duygu dünyam farklı. 2011 yılındaki genel seçimlerinde, aday olarak buraya geldiğimde, ‘ben bu toprakların çocuğuyum, sizlere hizmet etmek benim için şereftir’ dedim ve rabbim 4 yıl nasip etti. Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim. Arkamızda eserler bırakma gayretiyle siyaset anlayışımızı sürdürüyoruz. Bu dönem, Bursa Milletvekili olarak hizmet etsem de, yine gücümün yettiği kadar buradayım.” dedi.

“İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim’de teslim edeceğiz”

Konuşmasının devamında, Uzunköprü’ye bir hastane borcu olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Uzunköprü’nün hastane ihalesini de bu yılsonu yapacağız. Keşan Devlet Hastanesi’nin de bittiğini gördüm. Ancak İpsala Hastanesi’nin müteahhiti bizi mahcup etti. Fakat 1 Ağustos itibariyle yeni yüklenici firma müteahhit artık teslim aldı. İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İpsalalılara teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“16 yıldır, önemli bir icraat hükümeti olduk”

Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti olarak, ülkeyi ve milleti kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün felsefesi ile “Büyük Türk Milletine Muhasır medeniyet seviyesinin üzerinden yer yakışır” cümlesini siyasi anlayışlarının felsefesi yaptıklarını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü olan 2023’te bu ülkeyi, dünya milletleriyle yarışan gelişmiş ve medeni dediğimiz dünyayla bilek güreşi yapabilecek hale taşımayı gayreti içerisindeyiz. 16 yıldır, yollardan tünellere, tünellerden köprülere, köprülerden hava alanlarına, hava alanlarından da farklı dinamikleri Türkiye’ye kazandıran önemli bir icraat hükümeti olduk.” diye konuştu.

“Artık millet ne derse o olacak”

Türkiye’nin bundan sonra daha güçlü, istikrarlı dönemin arifesinde olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Müezzinoğlu, “16 Nisan referandumundan sonra, Türkiye’de artık millet ne derse o olacak. Güç odakları ya da kapalı kapılar arkasında tuzak kuranlar değil, bu ülkenin ve bu milletin kaderine plan yapanlar değil, milletin kendisi merkezde olacak.” dedi.

“Başarılı olamayacaklar”

Konuşmasına, “Büyüyen Türkiye gelecek ama kazanan millet olacaktır.” diyerek, devam eden Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Milletin kazandığı her ortam, bu ülkenin ve bu milletin muasır medeniyet seviyesinin o hedefine çok daha güçlü, daha hızlı yürümesini sağlayacaktır. AK Parti olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar hep ‘akıl teri, alın teri’ dedik. Dünyayla yarışacak ne varsa, bu milletin aklı yeter dedik. Bu milletin alın teri bunu karşılar dedik. Milletin bunu yapacak yüreği var dedik. Milletimize inanarak, milletin yüreğine, akılına ve iradesine sırtımızı dayayarak, bugünlere geldik. Bundan sonraki yolculuğumuzda, yine milletimizle birlikte olacaktır. Milli iradeyi merkeze alan, milletin gelecek hayalleri ve umutlarının öncülüğünü yapan bir siyasi anlayışla yarınlara yürüyeceğiz. Bundan sonraki süreçte, ister içerdeki isterse dışarıdaki düşmanlarımız ya da rakiplerimiz, hangi kıskançlığı gösterirlerse göstersinler, tuzakları kurarlarsa kursunlar başarılı olamayacaklar.”

“15 Temmuz süreci…”

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak, sözlerine devam eden Mehmet Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz’da karanlık bir geceyi, aydınlık bir sabaha dönüştüren bir milletimiz var. Aynı Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya ruhuyla bu milletimiz mücadele etti. 16 Temmuz sabahına 250 şehit, 2 bin 193 gazimizle ve milletimizin yüreğiyle, o hainlere en güçlü dersi verdik. Bundan sonra, bu milletin kaderiyle oynamayı düşünenler o geceyi asla unutmasınlar. Bugün o hainlerin düştü duruma düşmek istemiyorlarsa, akıllarını başlarına toplasınlar. Yoksa, bedeli ağır olur. Bu milletin vicdanı onları zaten idam etti. Fiili idam da, milletin kararı olarak, mecliste göreceğiz.”

“İpsala’daki modern pazaryerini; Keşan’da,

Uzunköprü’de ve Edirne’de göremezsiniz”

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın yaptığı çalışmalar hakkında, değerlendirmelerde buluna Müezzinoğlu, Mehmet Kerman kardeşim, kendisine kefil olduğumu dile getirdi. Kendisiyle birlikte siyaset yaptık. Onun başarısı, İpsala’nın ve İpsalalıların başarısı, kazanımı olacaktır. Biz, o kazansın diye değil; İpsala kazansın diye uğraşıyoruz. Bizim derdimiz sadece AK Partili belediyeler kazansın değil. Önce millet kazansın. AK Parti olarak, biz, milletimizi yüreğimizde zaten hissediyoruz. Daha modernini, daha gelişmişini AK Parti olarak, dünyaya gösteriyoruz. Şu modern pazaryerini gidin Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremeyeceksiniz. Çünkü bu alın teri ve akıl teri dökmeyi gerektirir. Edirne, Uzunköprü, Keşan belediye başkanlarını ayırmadım ve severim. Onlarda bir destek için geldiklerinde gönlüm ve kapımda hep kendilerine açık olmuştur. Ama ne yazık ki, akıl terlerini ve gönül sızılarını AK Parti’deki kardeşlerim gibi çekip-çekmediklerini seçmenin takdirine bırakıyorum. İpsala’nın girişindeki yol 1 ay, hastane 3 ay içerisinde bitirilecektir. Diğer hizmetlerde hızla gelecektir. Birbirimize daha çok güvenmeli ve daha çok sevmeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Hayırlı olmasını diliyorum”

Mehmet Müezzinoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni yapılan pazaryerinin ve 68 işyerinin İpsala’ya hayırlı olmasını diliyorum. Belediye başkanımız ve ekibini kutluyorum. İller Bankası’nın bu ilçelerimize ve beldelerimize daha güçlü destek verdikleri için teşekkür ediyorum.”

Açılış töreninde, ayrıca, Kapalı Pazaryeri inşaatında görevini tamamlayan yüklenici firma, proje kapsamında elde edilen kar miktarından İpsala Belediyesi’ne makam aracı hediye etti. Mehmet Kerman da, emeği geçen Turgut Ferat ile Mehmet Zeki Kafiloğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Törende daha sonra, İpsala TOKİ’nin 2. Etap çekilişleri gerçekleştirildi. Açılış töreninin sonunda, pilav ayran ikramı yapıldı.

(Fevzi Can DİREK)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Şehitler, Şehitler Köyü'nde de anılacak

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü nedeniyle, ülkenin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilecek olan anma programlarından biri, ismiyle anlam kazanan Şehitler Köyü'nde de yapılacak.

Adını, 1912 yılında köy halkından Bulgarlar tarafından şehit edilen 11 kişiden alan Şehitler Köyü'ndeki program saat 11.00'de başlayacak. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü kapsamında, köydeki Şehitler Anıtı önünde gerçekleştirilecek programa tüm vatandaşlar davet edildi.

İlker GÜREL

Kemik, köylerde yıkılmaya yüz tutan okul binaları ile ilgili öneride bulundu: "Köy halkının üretimine, dolayısıyla istihdamına yönelik değerlendirilebilir"

Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, köylerde atıl durumdaki okul binalarının yıkılmaya yüz tutmasıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, binaların üretimde değerlendirilebileceğini söyledi.

Kemik, köylerde atıl durumdaki okul binalarının yıkılmaya mahkum edildiğini, zaman zaman çocukların da içerisine girdiği bu binaların tehlike arz etmeye başladığının altını çizdi. Şehir merkezindeki atıl ve yıkık binalarda bazı kötü davranışların gerçekleştirildiğini hatırlatan Abdullah Kemik, "Köylerdeki bu binaların içerisinde de bu tür alışkanlıkların yaşanmaya başlamasından dolayı insanlar çekiniyor. Muhtarlığını yaptığım köyümdeki ilkokul binasını, muhtarlık bütçesinden yenileme gibi bir şansımız yok. Çünkü bu bina milli eğitime ait. Köylerdeki okul binalarının yüzde 80'i bu durumda. Defalarca dilekçe vermemize rağmen, tapuları köy muhtarlıklarının olan bu binaların yıkılması ya da köy halkının yararına değerlendirilmesi yönünde bir adım atılmadı." dedi.

"Binalardaki elektrik faturaları Milli Eğitim tarafından karşılanıyor"

Köylerdeki bazı okul binalarının, tadilat ile de düzeltilemeyecek durumda olduğunu dile getiren Kemik, "Bu binalar, köyün müzesi haline getirilebilir ya da köy halkının istihdamı anlam edilebileceği bir üretim yerlerine dönüştürülebilmesi son derece yerinde bir hamle olacaktır. Yaz mevsiminde, özellikle sahip köylerinde nüfus bir hayli artıyor. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzlukların yuvası, bu atıl binalar olabilir. Bunun endişesini taşıyoruz. Bu binaların arsaları muhtarlıklara ait. Bu binalar eğer kira yoluyla muhtarlıklara verilecekse de uzun süreli verilmeli. Bu binaların milli eğitime hiçbir yararı olmadığı gibi tam tersine zararı oluyor. Binalardaki elektrik faturaları milli eğitim tarafından karşılanıyor. Bir elektrik kaçağı olsa, yüksek meblağlarda fatura bedelleri çıkabilir." diye konuştu.

İlker GÜREL

 

Altıntaş Köyü’ndeki tadilatı tamamlanan Şehit Yılmaz’ın mezarlığında tören düzenlendi

 

Altıntaş Köyü’ndeki Şehit Piyade Onbaşı Hasan Yılmaz’ın tadilatı tamamlanan mezarlığının yeniden ziyareti açılması nedeniyle dün tören düzenlendi.

Altıntaş Köyü Camii’nde Mevlid-i Şerif okunmasının ardından saat 14.00 sıralarında, Şehit Piyade Onbaşı Hasan Yılmaz’ın mezarı başında yapılan törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, Keşan 4. Mekanize Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Şevik, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Türk Kızılayı Keşan Şubesi Başkanı Vedat Koyuncu, Keşan Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, bazı STK'ların temsilcileri ile köy halkı katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan törende, tören mangası tarafından da saygı atışı yapıldı. Daha sonra, şehidin mezarı başında Kuran-ı Kerim okundu.

Aktaş: “Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim”

Törende ilk olarak konuşma yapan Altıntaş Köyü Muhtarı Ali Aktaş, şunları söyledi: “Türk Kızılayı tarafından 1997 yılında şehit olan Piyade Onbaşı Hasan Yılmaz adına şehitliğimizin tadilatı yapılmıştır. Şehidimizin mezarının tadilatı konusunda başta Türk Kızılayı Keşan Şubesi Başkanımız Vedat Koyuncu’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Koyuncu: “Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Aktaş’ın ardından konuşan Vedat Koyuncu da, “Muhtarımız Ali Aktaş ve Keşan Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ferhat Dönmez’den gelen konu doğrultusunda, gelip mezarlığı inceledik. İncelediğimizde mezarlığın eskimişliğini gördük. Şehitlerimiz bizim en değerlilerimizdendir. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Şuanda aldığımız nefes, yediğimiz bir yudum ekmek ve içtiğimiz suyu onlara borçluyuz. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Karanfiller bırakıldı

Törenin devamında, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından dualar okundu. Daha sonra törene katılanlara verilen karanfiller, Şehit Piyade Onbaşı Hasan Yılmaz’ın mezarına bırakıldı.       

Tören, pilav-ayran ikramında bulunulmasının ardından sona erdi.

Fevzi Can DİREK

 

Bostancı, Enez’de yaşanan olayları değerlendirdi

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, yaptığı açıklamada; Enez’de balık restoranı işleten 44 yaşındaki Halil Çayır’ı bıçaklayarak öldüren B.D. (19) ve T.C. (16)’nin yargılanmak üzere ilçeye getirilmesiyle birlikte yaşanan olaylar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Halil Çayır arkadaşımız bunu hak etmedi”

Enez’de son süreçte, yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Bostancı, “Balık restoran işleten 44 yaşındaki Halil Çayır arkadaşımız bıçaklanarak, hayatını kaybetti. Halil Çayır arkadaşımızın ailesine baş sağlığı diliyoruz, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Cinayete kurban gitti, bunu hak etmedi. Sevilen sayılan, geçimini kendi sağlayan bir insandı.” dedi.

“Taşkınlık olması bizi üzdü”

Halkın yaşananları protesto etme hakkının olduğunu ancak, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve cezaların mahkemelerce uygulanacağını ifade eden Abdullah Bostancı, şunları söyledi: “Enez’de bir yere zarar vermeden, devletin herhangi bir organına zarar vermeden halkın tepki göstermesi doğaldır. Bunu biz de istedik. Ama devletin polisine veya devletin araçlarına, binalarına zarar vermesini hoş karşılamadık. Biz de belediye olarak hep birlikte gittik, cenazede duamızı yaptık. Tepkimizi, hiç kimsenin burnu kanamayacak veya herhangi bir anarşiye sebebiyet vermeyecek şekilde gösterdik. Enez tepkisini gösterdi. Ama sonraki olaylarda taşkınlık olması bizi üzdü.”  

“Cenazeye 80-90 araç ile

gittik, duamızı yaptık, geldik”

Bostancı sözlerine şöyle devam etti: “Yaşanan olaylarda vatandaşımız beni de yargıladı. Ben neden belediyenin aracıyla gitmişim. Ben kurumum, belediye başkanıyım, gitmem gereken neydi onların düşüncesini bilemiyorum. Tabi ki belediyenin araçları ile gideceğim. Cenazeye 80-90 araç ile gittik, duamızı yaptık, geldik.”

“Tepkiye evet ama tepkinin yanında devlet

malına zarar vermeye kesinlikle karşıyım”

Abdullah Bostancı, sözlerini şöyle tamamladı: “İkinci gün yaşanan olaylarda ileride belediye başkan adayı olmayı düşünen kişiler neden toplumun içine katılmamışız ‘Bostancı korkak, katılmadı’ gibi laflar etmişler. Böyle bir şey olabilir mi? Belediye Başkanı devlet adamıdır. Belediye Başkanı nerede durması gerektiğini bilen insan olacak. Biz anarşinin önünde olamayız ve devlete zarar veren bir mekanizmanın önünde olamayız. Devlet bu katilleri yakalamış gereğini yapacak. O zaman devlet mekanizmasına biz güvenmiyoruz, gidelim camını kıralım, polisine zarar verelim anlayışına ben karşıyım. Tepkiye evet ama tepkinin yanında devlet malına zarar vermeye kesinlikle karşıyım. Benim oraya katılmamamı tenkit edenleri kınıyorum. Enez kötü bir gün geçirdi. Enez halkına baş sağlığı diliyorum, geçmiş olsun diyorum.”

(Deniz ÇİL)

 

İlçe Müftülüğü şehitler için 18 Mart'ta sabah namazına davet etti

Keşan İlçe Müftülüğü, 18 Mart'ta, "Sabah Namazı Buluşması" programı düzenlerken, şehitler için düzenlenen bu programa tüm halkı davet etti.

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıldönümü nedeniyle program düzenlediklerini söyledi. Çanakkale, Afrin ve tüm şehitler için okunan hatimlerin dualarını yapmak üzere 18 Mart Pazar sabah namazında, saat 06.30'dan itibaren Keşan Merkez iki Minareli Cami'nde namaz kılınıp, namazdan sonra Kur'an- ı Kerim tilaveti, tesbihat sohbet ve dua yapılacağını bildiren Yiğit, "Program sonrası İki Minareli Çarşı Camii Derneği tarafından gelen herkese çorba ikram edilecektir. Tüm vatandaşlarımız davetlidir." dedi.

İlker GÜREL

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar