Son Dakika
İçme suyu ve kanalizasyon inşaatı yaptırılacaktırBina onarım işi yaptırılacaktır2 grup patoloji laboratuvarı puan karşılığı hizmet alımı yapılacaktır“HDP milletvekilini kim davet etti?”Minibüsçü Ömür Coşkun'dan Helvacıoğlu'na davet: "Borçların nasıl ödeneceği konusunda açıklama yapmasını rica ediyoruz"KE-HAYKO Başkanı Cebeci, sıcaklıkların artmasıyla çağrıda bulunduGözeri: “Bamyada verim iyi, fiyat kötü”Esnaf bulaşığını satın aldığı suyla yıkarken itfaiyenin yıkama çalışması büyük tepki çektiBelediyeden su kesintisiyle ilgili "Hummalı bir çalışma yürüttük" açıklaması yapıldı15 kamyon çöp çıktı!
Şapçı, Ankara ziyaretinde bulundukları temaslar hakkında bilgi verdi

Şapçı, Ankara ziyaretinde bulundukları temaslar hakkında bilgi verdi

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleştirdikleri bazı ziyaretler ile ilgili yaptığı açıklamada, Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi ve Hamzadere Barajı Sulama Projesi ile ilgili destek taleplerini ilettiklerini söyledi.

Genel Sekreteri Erdem Başak, Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç ve Basın-Yayın Sorumlusu Gökhan Kartol'un da yer aldığı heyet ile yaptıkları ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulunan Şapçı, üyelerden gelen istek, talep ve önerileri ziyaret ettikleri ilgili kurumlar ile paylaştıklarının altını çizdi.

"Her platformda bölgemizi en ileriye taşıyacak adımlar atmak için çalışıyoruz"

Ziyaretlerde, Keşan TSO olarak, Nefes Kredisi’nde uygulanan %25’lik ciro şartının kaldırılması talebinde bulunduklarını ifade eden İsmail Şapçı, "Programımız kapsamında 2 kurumu ziyaret ettik. Çalışma arkadaşlarım üyelerimize daha iyi hizmetleri sunabilmek adına Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerini yerinde inceleme fırsatı buldu. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak her platformda bölgemizi en ileriye taşıyacak adımlar atmak için çalışıyoruz." dedi.

"Gündemimiz Nefes Kredisi’nde Uygulanan %25’lik Ciro Kaybı Şartının Kaldırılması"

İlk olarak, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ederek, Covid-19 salgını nedeniyle yerel işletmelerin zor bir süreçten geçtiğini ilettiklerini kaydeden Şapçı, "1 Haziran 2021 tarihi itibariyle 10 bankanın katılımlarıyla KOBİ’lerimize Nefes Kredisi Desteği sağlandı. Bu destekte 2020 yılı cirosu, 2019 yılı cirosuna göre %25 oranında düşük olan işletmelerin faydalanması koşulu var. Pandemi süresince üyelerimizin ciro kaybı yaşadığı aşikarken enfilasyonist ortamda  %25’lik ciro kaybı şartının tekrardan gözden geçirilmesi konusunda ki taleplerimizi Birlik Başkanımıza ilettik.Üretim, yatırım, istihdam ve ihracat konularında bölgemize önemli ölçüde ekonomik büyüme kazandıracak, bölgemizdeki tüm sektörlere katkı sağlayacak, bölgesel ticaretimizi ulusal ve uluslararası düzeye taşıyacak Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi ve Hamzadere Barajı Sulama Projeleriyle ilgili Başkanımızdan destek isteyerek, devam eden ve sonuçlanan Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Avrupa Birliği projelerimiz hakkında Sayın Başkanımıza bilgi verdik, yeni yazdığımız projeler konusunda destek istedik." diye konuştu.

"Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için teşekkür"

Özel sektör ve kamu işbirliğinde; mesleki nitelikli teknik eleman sorununu çözecek çalışmalar açısından önemli bir adım olduğunu ifade eden İsmail Şapçı, "Mesleki eğitim ile özel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı  ile TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında imzalanan 'Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü' kapsamında Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Keşan TSO ve Keşan Ticaret Borsası’na devredilerek Proje Okulu olmasıyla ilgili destekleri nedeniyle Sayın Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ettik. Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin lansmanına Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ve TOBB ETÜ Rektörü'nü davet ettik." şeklinde konuştu.

Tunç: "İyi uygulama örneklerini yerinde inceledik"

Açıklamasında bölgeye her ölçekte katkı sunmak için çalıştıklarını vurgulayan Şapçı, daha sonra Umat Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.’nin toplantısına katıldı. Yapılan toplantının bölgesel ihracatı etkileyen konularda yapılan çalışmalar hakkında verimli geçtiğini bildiren İsmail Şapçı, daha sonra Keşan TSO çalışma heyetinin Ankara'daki son durağının ise Ankara Ticaret Odası'na geçtiklerini söyledi. Heyetin akreditasyon kıyaslaması çalışması kapsamında Keşan TSO üyelerine daha iyi hizmet sunabilmek adına iyi uygulama örneklerini yerinde inceleme fırsatı bulduğu aktarıldı. Çalışma heyeti sırasıyla Ankara Ticaret Odası’nda İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü, İktisadi ve Ekonomik Araştırma Müdürlüğü, Komiteler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Eğitim ve Proje Müdürlüklerini ziyaret ederek araştırma ve kıyaslama çalışmalarını gerçekleştirdi. Ankara programı hakkında söz alan Kadir Can Tunç da, şunları söyledi: "Ankara Ticaret Odası ziyaretimiz kapsamında öncelikle insan kaynakları biriminde çalışanlara yönelik çalışmalar doğrultusunda iyi uygulama örneklerini gördük. Bu örnekleri odamıza uyarlayarak çalışanlarımızın verimliliğini artırmak adına çalışmalar yapacağız. Ardından diğer müdürlüklerde özellikle Dış İlişkiler Müdürlüğünde gördüğümüz farklı uygulamalar ile üyelerimizin işlerini geliştirecek, araştırma ve pazarlama, birebir danışmanlıklara yönelik çalışmalar ile Avrupa Pazarı ve özellikle Ortadoğu, Çin ve Japonya Pazarları hakkında detaylı bilgiler aldık.Üyelerimize bunlarla ilgili gerekli dönüşümleri sağlayacağız.Ziyaretlerimiz sırasında özellikle İktisadi ve Ekonomik Araştırmalar Müdürlüğü’nde gerek pandemi koşulları süresince gerekse daha öncesinde sektörel analizler ve araştırmalar hakkında detaylı bilgiler öğrendik. Bu bilgiler doğrultusunda bölgemizin ekonomik kalkınması için çıkarımlar yapacağız. Üyelerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda üyelerimizin gelişerek büyümelerine katkı sağlayacağız. Son olarak yapmış olduğumuz ziyaret ise Eğitim Müdürlüğü ve Komiteler Müdürlüğü oldu. Burada da işlerimizde daha ihtisaslaşarak daha konusunda uzman, daha detaylı sonuç alabilme açısından verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Özetle bugün burada bir çok oda ve borsaya öncülük eden Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirdiğimiz kıyaslamalar sonucunda iyi uygulama ve sürdürülebilen başarılı uygulama örneklerini alarak odamızın kurumsal kapasitesini ve üyelerimizin iş geliştirme fırsatlarını daha da artıracak çalışma örneklerini yerinde görerek inceleme fırsatı yakaladık. Bu çalışmaları kendi odamıza da aktarıp üyelerimize ve bölgemize daha iyi hizmetler sunacağız."

Haber: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

İçme suyu ve kanalizasyon inşaatı yaptırılacaktır

Manisa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) Manisa İli Turgutlu ve Salihli İlçeleri Muhtelif Mahallelerinde İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatı Yapım İşi” yapım işi için ihale yapacak.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 45 Kalem Manisa İli Turgutlu ve Salihli İlçeleri Muhtelif Mahallelerinde İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatı Yapım İşi gerçekleştirilecek.

İhale; 24 Ağustos 2021  Salı günü, saat 10:30’da, Yarhasanlar Mah. 2319 Sokak (Fabrika Sokak) 12/C/1 K:16 MASKİ Hizmet Binası-Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı- Toplantı Salonu- Şehzadeler / MANİSA adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/827254/ihale-duyurulari/yapim-isi-ve-insaat-ihaleleri/icme-suyu-ve-kanalizasyon-insaati-yaptirilacaktir

Bina onarım işi yaptırılacaktır

Balıkesir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Burhaniye Muhyiddin-İ Rumi Öğrenci Yurdu bakım onarımı yapım işi için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 1 Adet Burhaniye Muhyiddin-İ Rumi Öğrenci Yurdu Bakım Onarımı yapılacak.

İhale; 16 ağustos 2021 Cuma günü, saat 11:00’de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bahçelievler Mahallesi Menekşe Sokak No : 1 Kurtdereli Spor Salonu Toplantı Salonu Altıeylül / BALIKESİR adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/827639/ihale-duyurulari/yapim-isi-ve-insaat-ihaleleri/bina-onarim-isi-yaptirilacaktir

2 grup patoloji laboratuvarı puan karşılığı hizmet alımı yapılacaktır

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi  2 Grup Patoloji Laboratuvarı Puan Karşılığı Hizmet Alımı hizmet alımı işi için ihale  düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 2 GRUP PATOLOJİ LABORATUVARI PUAN KARŞILIĞI HİZMET ALIMI gerçekleştirilecek.

İhale; 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü, saat 11:00’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonu’nda  yapılacak.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/827452/ihale-duyurulari/hizmet-alim-ihaleleri/2-grup-patoloji-laboratuvari-puan-karsiligi-hizmet-alimi-yapilacaktir

“HDP milletvekilini kim davet etti?”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, 10 Temmuz’da düzenlenen “Saros’a Adalet, Saros’uma Dokunma Mitingi”ne HDP milletvekilinin katılması ve Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun 28 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan “Saros hepimizin” başlıklı açıklamasıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

“Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik”

Tüm dünyanın etkilendiği coronavirüs salgını ile 1,5 yılı aşkındır mücadele edildiğini belirten Kılınç, “Birçok gelişmiş ülkeler bile çok ciddi bocalarken, çaresiz kalırken bizler gıda ve kamu güvenliğine kadar her alanda ülkemiz bu sıkıntılı süreci başarıyla yürüttü. Devletimiz tüm imkanlarını seferber etti. Salgın dönemi aynı zamanda kendi iktidarını ülkenin ve milletin felaketinde arayan zihniyetin gerçek yüzünü de görmemizi sağladı. Hatırlarsanız şehir hastanelerini yaparken birileri çıkıp, ‘ülkede bu kadar hastaneye ne ihtiyaç var?’ dediler. Ama güçlü devletimiz vatandaşımızın sağlığını düşünerek yoluna devam etti. Yüksek kapasiteli ve donanımlı hastanelerimiz olmasaydı salgının zirve yaptığı dönemleri biz nasıl atlatacaktık? Aynı kafa da inşa ettiğimiz bölünmüş yollardan hızlı demiryolu hatlarına, havalimanlarından köprülere, barajlardan millet bahçelerine kadar her projeyi engellemek için ellerinden geleni yapmaya, çamur atmaya devam ettiler, etsinler. Biz milletimize, vatandaşımıza, kardeşlerimize, efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Yine Bölgemizde aynı senaryolar var. Gelişmek, değişmek, Keşan’ımıza bir şeyler kazandırmamak için elinden geleni yapmaya çalışanlar var. FSRU Yüzen Sıvılaştırılmış Doğal Gaz Depolama ve Gazlaştırma Ünitesidir.” dedi.

“FSRU gemilerinden sadece doğal gaz transferi yapılacak”

Gürcan Kılınç sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgemizde Saros Körfezinin İç Kuzey Doğu Konumunda Sazlıdere mevkiinde, denizde FSRU gemilerinin bağlanabileceği iskele yapısı, römorkör, palamar ve pilot botlarının yanaşacağı mendirek, iskelenin kıyıya bağlantı noktasında yer alacak kontrol binası yapılacaktır. Proje ile ilgili ilk ÇED raporu olumlu kararı 19/04/2019 tarihinde alınmıştır. Bahse konu ÇED olumlu kararı, Edirne İdare Mahkemesi tarafından 26/02/2020 tarihinde iptal edilmiştir. Söz konusu iptal kararında işaret edilen hususlara ilişkin ÇED olumlu kararı 25/06/2020 tarihinde alınmıştır. Bununla birlikte, Edirne İdare Mahkemesinin verdiği iptal kararı Danıştay tarafından bozulmuştur. Ayrıca 12/11/2019 tarihinde imar planı onaylanmıştır. ÇED Olumlu kararı ve İmar Planı İzni  dahil bütün yasal izinler alındı, çalışmalara bu hususlarda başlandı. Saros hepimizin. Bizlerde Keşan’da yaşıyoruz, bizde Keşan evladıyız ve Keşan’ımızdaki vatandaşımızın sağlığını ,refah içinde yaşamasını istiyoruz. Saros FSRU Projesi bölgemizde doğal gaz iletim sistemine önemli bir destek, yeni bir giriş noktası olacaktır. Çalışmalar 2016 yılından beri çevreye duyarlı şekilde bilimsel ve teknik yaklaşımlarla ilerlemektedir. Liman-iskele çıkış yapıp sisteme bağlı 17 kilometrelik kara boru hattı inşa edilecektir. Proje sahası, Edirne Tarım ve Orman İl müdürlüğü teknik personeli tarafından sahada parsel bazında incelendi. 5403 Sayılı Toprak koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında hazırlanan Toprak Koruma Projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Depolama alanı yok. Tesisin işletme aşamasında iskeleye yanaşacak FSRU gemilerinden sadece doğal gaz transferi yapılacaktır. İskele petrol ve beyaz ürün transferinde kullanılmayacaktır.”

“Siz siyaset yapmaya çalışın,

biz de hizmet etmeye devam edelim”

Açıklamasına, “Sıkıntı olması durumunda Saros Körfezimiz sibop görevi görmesi için düşünülen bir projemizdir.” diyerek, devam eden Kılınç, şunları söyledi: “Marmara Bölgesi Sanayi ve doğal gazın kullanımı yoğun olan bir bölge olup; olası bir depremde, Çanakkale ve İstanbul boğazlarını da kullanamasak o zaman Saros’ta Marmara Bölgesi olmak üzere ülkemizin güvenliğine önemli bir katkı sağlayacaktır. BOTAŞ doğaya ve doğada yaşayan canlılara önem veren bir kuruluştur. 81 ilde 550 ilçede projesi var. Yeşil dünya ödüllerinde 3 aynı dalda 4 ödül almıştır. Siz hala siyaset yapmaya çalışın, biz de hizmet etmeye devam edelim.”

“HDP milletvekilini kim davet etmiştir?”

Gürcan Kılınç sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim derdimiz halkımızın nereye gittiği, nereye geldiği değil. Vatanını, milletini ve bayrağını seven herkes bizim kardeşimizdir. Ama Kandil-PKK terör örgütü ile arasına mesafe koyamayan HDP 40 yıldır evlatlarımızın gözünün yaşına bakmadan canlarına kıymaları ve Türkiye Cumhuriyetini bölme, parçalama çabalarını görmezden gelip, Millet İttifakının,  HDP ile kol kola yürümelerini içimize sindiremiyoruz. Şehitlerimize, şehit ailelerimize bu dünyada ne de ahirette bile hesabını veremezsiniz. HDP ile yürümek nedir? HDP milletvekilini kim davet etmiştir? Sizler Kent Konseyi; görevleriniz arasında olmayan siyasetin arka bahçesi olmaktan vazgeçin. Kürt kardeşlerimizi sömüren terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP, bu topraklarda bir kısım muhalefetten ve STK’lardan nasıl yüz buluyor, anlamak mümkün değil. Senelerce ülkemizin doğu ve güneydoğusuna hizmet gitmesinin önünde engel olan kalleş terör örgütü bölgemizdeki hizmetlere de engel olmaya çalışması bizleri üzmektedir. Engel olamayacaksınız. Bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz karanlığı aydınlığa ulaştırmaya geldik. Sizler sadece izlemeye devam edin.”  

(Haber: Deniz ÇİL)

 

 

 

Minibüsçü Ömür Coşkun'dan Helvacıoğlu'na davet: "Borçların nasıl ödeneceği konusunda açıklama yapmasını rica ediyoruz"

S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi Üyesi Ömür Coşkun, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nu yarın gerçekleştirecekleri kooperatif genel kuruluna katılıp borçları nasıl ödeyecekleri konusunda açıklama yapmasını beklediğini söyledi. 

Coşkun, 31 Temmuz 2021 tarihinde S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi'nin genel kurulunu yapacaklarını bildirdi. Belkoop mevkiindeki kooperatif binasında gerçekleştirilecek olan genel kurula, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nu davet eden Ömür Coşkun, "Toplu taşıma camiasının bir üyesi olarak pandemi sürecinde çektiğimiz sıkıntılara ilaveten belediye başkanımız geçtiğimiz yıl belediye meclisinden karar çıkartarak 3 ay içinde araçları değiştirterek bizi esnaf olarak ciddi borç yükü altına sokmuştur. Üyelerin 7 milyon civarında borç kullandığını biliyoruz. Bunlardan birisi de benim. Pandemi sürecine rağmen belediyenin bizi araç değişimine zorlaması sebebiyle belediye başkanımızın bu borçların nasıl ödeneceği konusunda açıklama yapmasını rica ediyoruz. Kendisini genel kurulumuza bekliyoruz. Her konuda bir ilki gerçekleştirmekten bahseden başkanımız bu hastalık sürecinde de bizi borç yüküne sokarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Esnaf olarak zor durumdayız. Bu borçların nasıl ödeneceği konusunda fikirlerini bekliyoruz. Buyursun gelsin. Bize araçları değiştirtti, bir takım cezalar yazıldı. Keşan kamuoyu biliyor. İzzetiye ve Paşayiğit’in mahalle olması dolayısıyla girecek araçlarla ilgili de sıkıntılar da var. Bu konuda bütün araçları kooperatifimize dahil etmek istiyorlar. Önceki belediye başkanı döneminde hazırlanan raporu kabul etmeyip yeni bir rapor düzenledi." dedi.

Haber: İlker GÜREL

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar