Son Dakika
Diş protez laboratuvar hizmeti alınacaktır (Bursa)Gıda ürünleri satın alınacaktır( Bursa)Prefabrik bina alınacaktır(Balıkesir)3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle tören düzenlendiŞapçı: “Kurdaki hızlı artış iç piyasalarımızı ve ulusal ekonomimizi olumsuz yönde etkiledi”Balcı ve Uslu, Öztürk’ün soru önergesine cevap verdi“Halkımız zam yağmurunda ıslanmaya devam ediyor”“Gerçek enflasyon %20 değil, %50’dir”“Döviz kurundaki dalgalanma, sigortacılık sektörünü zor durumda bıraktı”Erkin, gübre ve ilaç kullanımı hakkında bilgilendirmede bulundu
Sezen: “Seçimlerde, oy oranı düşen yerlerde listeler yeniden gözden geçirilecek ve değiştirilecek”

Sezen: “Seçimlerde, oy oranı düşen yerlerde listeler yeniden gözden geçirilecek ve değiştirilecek”

AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen, önceki gün yaptığı açıklamada; Ankara’da geçen hafta içinde Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında genişletilmiş il başkanları toplantısı yapıldığını belirterek, gündemin 1 Kasım’da yapılacak seçimler olduğunu kaydetti.

“Gündem; 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerdir”

Toplantıda;

 

 

 

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim startını verdiğini ifade ederek, sözlerine başlayan Sezen şunları söyledi: “Türkiye’nin ve siyasetin gündemi şuanda, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerdir. Seçimlerin ülkeye hayırlar getirmesini diliyorum. Türkiye’nin önünü açacak ve güven verecek bir sonucun çıkmasını diliyorum. Çünkü son yapılan seçimlerde, koalisyon hükümeti kurulması gündeme geldi ancak, kurulamadı. Eğer yeni yapılacak seçimlerde benzer bir tablo ortaya çıkarsa, ülke yeniden sıkıntılı bir süreç yaşayacaktır. Umarım bu son yapılacak seçimlerde ülkemizde istikrarı getirecek bir hükümet kurulur.”

“Seçimlerde, oy oranı düşen yerlerde listeler

yeniden gözden geçirilecek ve değiştirilecek”

Rafet Sezen sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti’de, milletvekili listeleri yeniden yapılacak. Seçimlerde, oy oranı düşen yerlerde listelerin yeniden gözden geçirileceği ve değiştirileceği ifade edildi. Yeni bir takvim süreci oluştu. Partimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Sezen, ayçiçeği konusunda ve Trakya Birlik’le ilgili yapılan eleştirilere, 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü yapılacak olan basın toplantısında cevap vereceğini kaydetti.

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Diş protez laboratuvar hizmeti alınacaktır (Bursa)

Bursa Karacabey Devlet Hastanesi, kron köprü, total parsiyel protez metal döküm ve bitim işleri malzemeli hizmet alımı  için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Ayrıntısı Teknik Şartname ve Birim Fiyat Cetvelinde Yer Alan Diş Protez alınacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 15 Aralık 2021 – 10.00, e-tekliflerin açılacağı adres ise; Karacabey Devlet Hastanesi Satın Alma Birimi olarak açıklandı.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/894707/ihale-duyurulari/hizmet-alim-ihaleleri/dis-protez-laboratuvar-hizmeti-alinacaktir

Gıda ürünleri satın alınacaktır( Bursa)

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi, turizm iktisadi işletmesi sosyal tesisleri için süt ve süt ürünleri alım işi için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 17 Kalem Süt ve Süt Ürünleri alınacak.

İhale; 21 Aralık 2021 Salı günü, saat 10:00’da, Hamzabey Mah. Adnan Menderes Meydanı Garaj Sok. No : 22 / 26 Mustafakemalpaşa / Bursa adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/894716/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/gida-urunleri-satin-alinacaktir

Prefabrik bina alınacaktır(Balıkesir)

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, 2 Kısım Prefabrik 112 ASHİ Bina Alımı  için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Prefabrik 112 Acil Sağlık Hizmetleri Binası Alımı (2 Kısım) yapılacak.

İhale, 27 Aralık 2021 Pazartesi günü, saat 11.00’de, Bahçelievler Mah. 100.Yıl Cad. 289. Sok. Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası Kat:1 Altıeylül-Balıkesir adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/894102/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/prefabrik-bina-alinacaktir

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle tören düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, dün, Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Saat 10.30 sıralarında başlayan törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve engelli derneklerinin temsilcileri katıldı.

Tören; Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

Törenin açılış konuşması Helvacıoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Helvacıoğlu: “Engelsiz yaşam

merkezi projemizi hayata geçiriyoruz”

Konuşmasına, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde toplumsal duyarlılığımızın güçlenmesi, tüm engellilerimizin sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir hayat yaşaması için bugün bir aradayız.” diyerek, başlayan Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan’ı engelsiz bir şehir haline getirmek, Keşan’da göreve geldiğimizden günden itibaren farkındalığı artırmak en büyük çabamızdan biri olmuştur. Engelsiz yaşam merkezi projemizi KİSEV, kalkınma ajansımız ve belediyemiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Proje imzalandı. 2022’nin sonuna doğru bitmesi planlanan bu projemiz hizmete girecek. Engelsiz park ve rehabilitasyon projemizin içerisinde var. 50’ye yakın akülü araba armağan ettik. Bugünde KİSEV adına 10’a yakın arabamızı bağışçılarımız aracılığı ile hazırladık. 1 yıl içerisinde de 40’a akülü arabayı bağışçılarımızdan temin ettik. Engelsiz Yaşam Vakfı başta olmak üzere tüm derneklerimiz ile beraber çalışmaya, daha da iyi işler yapmaya kararlıyız. 1 Aralık 400 engelli öğrencimize Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı’ndan kıyafet ve eğitim desteği aldık. KİSEV’i kurduk. KİSEV Keşan’da değil tüm ülkemizde ve Trakya’da eşi benzeri olmayan bir birliktelik ile çalışıyor. KİSEV ne Keşan Belediyesi’nin, ne odaların, ne borsanın, ne de STK’ların. KİSEV Keşan’ın. Vakfımızın 3 amacı var; eğitime destek, engellilerimizin yanında olmak, sosyal destek sağlamak. KİSEV’e tüm Keşanlılarımız fahri üye olabilir. Vakfımız bağış modeliyle büyüyecek. Her türlü çalışmayı şeffaf, adaletli ve güven çatısı altında yürüteceğiz. Gerçek ihtiyaç sahiplerini bulan bir organizasyon içerisinde yürüyeceğiz.”

“Evde hizmet modeli ile ciddi adımlar atıyoruz”

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değildir. Sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızı sürekli ziyaret ederek, kimi engellimizin kişisel bakımlarında yanında olurken, kimi engellimizin istihdamında omuz vererek aslında bir farkındalık sağlamaya çalışıyoruz. Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olarak, engelli kardeşlerimizin herhangi bir günde veya herhangi bir aralıkta değil, her zaman yanında olmaktan gurur duyuyoruz. 50 kilometre engelsiz kaldırım yaptık. Meydan düzenlemesinde bu farkı daha da hissedeceğiz. Engelli dostlarımızı evlerinde ziyaret ediyor, evde hizmet modeli ile ciddi adımlar atıyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şuuruyla, onların hayatlarını kolaylaştırmak, geleceğe umutla bakan, sosyalleşen, üreten mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamak için her tür desteği vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimizin gününü tebrik ediyor, her birine ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Sönmez: “Engelleri kaldırmak hepimizin görevidir.”

Daha sonra söz alan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Sönmez, KİSEV’in kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları söyledi: “Dernek olarak Keşan’ın içinde bulunmayı arzu ediyoruz. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’dür. Eğer bir toplumun %10’nunu engelliler oluşturuyorsa onları görmezden gelmek mümkün değildir. Engelleri kaldırmak hepimizin görevi. 33 senedir engelli camiamızın içerisindeyim. Gördüm ki mücadele eden tek ben değilim. Herkes evladı için savaşıyor. Engelli grubunun en mağduru zihinsel engellilerdir.  Yaşamları boyunca destek almaları gerekiyor, mutlaka eğitim almaları gerek. Küçük bir sınıfta başlayan eğitim zihinsel engellilere eğitim veren bir okulda devam ediyor. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Dernek yönetimimiz ile Uzunköprü’deki rehabilitasyon merkezini ziyaret etmiştik. Hayatımızda ilk kez yaşlı zihinsel engellileri gördük. Yapılması gereken çok şey var. Senelerdir engelsiz yaşam merkezi gerek diyerek sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki bir gün bizi duyacaklar, elimizden tutacaklar ve hep birlikte bu merkezi ilçemize kazandıracağız. Tüm insanlık için engelsiz günler diliyorum.”

Daha sonra 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında; Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu, Raşit Efendi İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı, Balkan Özel Eğitim Merkezi ziyaret edildi.  

(Haber: Deniz ÇİL)

Şapçı: “Kurdaki hızlı artış iç piyasalarımızı ve ulusal ekonomimizi olumsuz yönde etkiledi”

Salgın sonrası dönemde yaşanan kur, enflasyon ve emtia fiyatlarındaki artış iş dünyasında hem üretimin hem de ticaretin dengesini bozdu. Piyasanın öngörülebilir olmamasından dolayı hareket kabiliyeti kısıtlanan iş dünyası, acilen öngörülebilir, finansal istikrar adımlarının atılmasını istiyor. Aksi takdirde işletmelerimiz nefes alamayacak seviyeye gelecektir.

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı yaptığı yazılı açıklamada kur ve enflasyon artışlarına dair değerlendirmelerde bulundu.

“Tarımsal üretim yeni paketlerle desteklenmeli”

Kur fiyatlarındaki hızlı artışla birlikte tarımsal üretime dikkat çeken Şapçı, “Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası hem uzun vadeli faizlerin hem de döviz kurlarının artması reel sektörümüzü tedirgin etmektedir. Kurdaki hızlı artış iç piyasalarımızı ve ulusal ekonomimizi olumsuz yönde etkiledi. Yerel ve ulusal işletmelerimizin yıl sonu planlamaları hedeflenen noktalardan şaştı. Bölgemizde özellikle tarım sektöründe ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. İthalata bağlı ürünlerde üretici çiftçilerimiz özellikle gübre, tohum, tarımsal ilaçlar ve akaryakıtta ki fiyatların yüksek seviyedeki artışları karşısında olumsuz etkilendi. Çiftçilerimiz destekleme alamazsa ya gereken şekilde üretimi yapamayarak ya da tarlaları ekemeyecektir. Bu nedenle tarımsal üretim yeni paketlerle desteklenmeli. Çiftçi ve önümüzdeki dönemde tüketici mağdur edilmemeli.” dedi.

“Asgari ücret artmalı ama işletmelerin

asgari ücret üzerindeki yükleri azaltılmalı”

Asgari ücrete yapılması planlanan zam hakkında da, konuşan İsmail Şapçı, şunları söyledi: “Asgari ücret artmalıdır. Ama işletmelerin asgari ücret üzerindeki yükleri azaltılmalıdır. Aksi halde yerel işletmelerimizin önemli bir kısmı bunun altından kalkamaz ve büyük işten çıkartılmalar yaşanır. Dolayısı ile bu da kayıt dışı istihdamı doğurur. Ücretler üzerindeki gelir vergisi ve prim yüklerinin mutlaka azaltılması yoluna gidilmelidir. Bunun da işverenlerimiz tarafından tatmin edici bir düzeyde yapılmasını diliyoruz.”

“Kur değişiminden kaynaklanan fark,

kamu eliyle süspanse edilmelidir”

Değişen kur farkından kaynaklı kamu ihalelerinden dolayı kamu alacaklarının ertelenmesine de değinen Şapçı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Taahhütlü iş yapılan kamu ihalelerinde güncel fiyat ayarlanmasına gidilmelidir. Kur değişiminden kaynaklanan fark, kamu eliyle süspanse edilmelidir. Ayrıca ihracat yapıp yurtdışından alacağı olan ihracatçılarımız henüz kendi alacaklarını tahsil edemeden kur farkından doğan TL bazlı vergiler ile belleri bükülmekte bu nedenle ihracatçılarımızın henüz tahsil edemediği bedeller için TL bazlı vergiler kalkmalı ya da yapılacak tahsilat sonrasına alınmalıdır.”

“Gümrük kapılarımızdaki yoğunluk

için destek personel gerekli”

Bölgede bulunan gümrük kapılarında yaşanan yoğunluklardan kaynaklı destek personel ihtiyacı olduğunu vurgulayan İsmail Şapçı sözlerini şöyle tamamladı: “İpsala Gümrük Kapımız, Kapıkule Gümrük Kapımız, Hamzebeyli ve Dereköy Gümrük Kapılarımızda hem ihracat hem de kur farkından dolayı turist hareketliliği yaşanmaktadır. Özellikle hafta sonları yaşanılan yoğunluktan dolayı artan taleple girişlerin aksaması, kuyrukların uzaması, bizim gibi işletmelere kayıplar yaşatmaktadır. Bu kayıpları an aza indirgemek için yoğunluk zamanlarında gümrüklerimize gerekli polis/memur/destek personeli takviyesi yapılmalıdır. Değişen kur farkıyla yurtdışından gelen misafirlerimizi gümrük kapılarımızda bekletmeden ülkemize girişlerini sağlamalıyız. Pandemi süresince alınan tedbirler doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlamaları, iller arası getirilen seyahat yasakları ve karantina sürelerinden sonra yurtdışından gelen turistler ile COVİD-19 Salgınından sonra ilk kez yerel işletmelerimizin yüzü gülmesi için yurtdışından gelen turist talebi bizlere fırsat yarattı. İşletmelerimiz bundan en yüksek seviyede faydalanmalı, bölge ekonomimiz şu zor günlerde bu desteklerle nefes almalı. Bahsettiğim konular ile ilgili başta Sayın TOBB Başkanımız Başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarımıza taleplerimizi ilettik. Konuyla ilgili herkesten destek beklemekteyiz. Aksi takdirde önümüzdeki dönemler de daha çok sıkıntı yaşanabilir.”

(Haber: Deniz ÇİL)

 

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar